26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pijani chuligani próbowali zakłócić uroczystości, przy figurze św. Małgorzaty

2 min read

Właśnie zakończyły się uroczystości ku czci św. Małgorzaty. Tucholanie licznie na nie przybili, zachowując jednocześnie powagę chwili, niestety i tę chwilę próbowano im przerwać!

Nie ukrywajmy wreszcie tego, stan bezpieczeństwa w naszym miasteczku może i jest zadowalający, ale niestety, chyba już tylko na papierze,  ostatnie wydarzenia utwierdzają nas w tym przeświadczeniu. Zabóstwo, zaczepki w pobliżu marketów,  wieczorne scysje w centrum miasta, to codzienność, która nasila się w weekendy i podczas imprez masowych. Trudno się dziwić temu, że wieczorami miasto wyludnia się. Czy bezpiecznie jest już tylko w  domu?

Przypomnijmy ostatni wybryk pijanego mieszkańca Tucholi, który zaatakował osobę publiczną, podczas koncertu znanego zespołu. To wszystko dzieje się tutaj i teraz. Jednak czarę goryczy przelał pijany żul wraz z kompanami, który dał upust swoim pijackim frustracjom, podczas uroczystości, obok figury św. Małgorzaty.

Wulgaryzmy i epitety w tłumie zabranych,  zbulwersowały wszystkich w pobliżu jegomościa. Nie liczył się z niczym i z nikim, nie robiły na nim żadnego wrażenia powaga chwili, czy  licznie zgromadzone dzieci. Kiedy uznał, że nie ma audytorium, odszedł do swoich kompanów, dalej racząc  się płynami „pisanymi patykiem” i komentując to, co już widział, zapewne tylko przez pijacką mgłę. Tłum odetchnął z ulgą.

Na szczęście, imprezę zabezpieczali tucholscy policjanci, którzy,  jak zawsze,  zareagowali prawidłowo, skutecznie i co ciekawe, bardzo dyskretnie. Niesmak jednak pozostał i przeświadczenie, że nawet miejskie parki w biały dzień, nie są w Tucholi do końca miejscem bezpiecznym.

Magistrat ma spory problem z okoliczną „żulią” której przybywa każdego tygodnia i jego zadaniem jest rozwiązanie problemu.

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook