11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pijany idiota na motorowerze!

1 min read

Policjanci tucholskiego ruchu drogowego kontrolowali motorowerzystę. Mężczyzna był pijany, nie miał kasku, dokumentów oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz losie 38-latka zadecyduje sąd. Za samą jazdę po alkoholu grożą dwa lata więzienia.

Wczoraj (20.08) w Przyrowie na terenie gminy Gostycyn tucholska drogówka zatrzymała do kontroli motorower. Kierowca jechał bez kasku ochronnego. Kierującym był 38-letni mieszkaniec gminy Kęsowo. Po skontrolowaniu kierującego okazało się, że nie jest to jego jedyne przewinienie. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie 0,71 promila alkoholu. Do tego nie miał przy sobie dokumentów, a motorower nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia. 38-latek stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

________________________

Czasami aż dziw bierze jak kierujący, wydawałoby się rozsądni ludzie, okazują się być kompletnymi, drogowymi, imbecylami. Powód? Prozaiczny, niech pije, wącha, jeździ bez kasku, uprawnień, zabija się, to jego wybór, ale jeżeli powoduje zagrożenie dla innych użytkowników drogi, działania policjantów są uzasadnione. Podobnych bandytów drogowych należy tępić jak zarazę.

Jesteś świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze? Poinformuj POLICJĘ, z pewnością szybko zareaguje!

Przydatny link 

______________

(RED.)

(mat. KPP Tuchola)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook