24 października 2020

Pijany recydywista za „sterami” ciągnika

1 min read

I kolejny potencjalny zabójca zatrzymany przez policjantów. Tym razem pijak – recydywista kierował ciągnikiem w dodatku bez uprawnień. Czy wsie naszego powiatu zamieszkują wyłącznie kierowcy – alkoholicy?

Trudno powiedzieć, czy nasz bohater zachowywał się podobnie, ale to oczywiście możliwe, skoro do działania włączyli się policjanci.

***

Policjanci ze Śliwic zatrzymali jadącego na podwójnym gazie kierowcę ciągnika. Oprócz tego kontrola drogowa wykazała, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ponieważ  stracił za jazdę po alkoholu. Wkrótce postępowanie kierowcy ciągnika oceni sąd.

Policjanci z posterunku w Śliwicach otrzymali we wtorek (3.03) informację, że przez Brzeźno jedzie ciągnik, którym kieruje pijany mężczyzna. Funkcjonariusze udali się do wskazanej miejscowości i zatrzymali pojazd do kontroli.  Kierującym był 45-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna faktycznie  był po alkoholu, urządzenie do badań trzeźwości wykazało 0,75 promila. Kiedy policjanci poprosili kierowcę o prawo jazdy okazało się, że 45-latek dokumentu tego nie posiada. W 2013 roku stracił je również za jazdę po pijanemu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a za popełnione czyny 45-latek odpowie niedługo w sądzie.

___________________

(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook