25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Piknik historyczny w Kęsowie, bitwy nie było

2 min read

Piknik historyczny w Kęsowie od lat kojarzył się ze scenami batalistycznymi, niestety w tym roku widzowie musieli obejść się smakiem. Oczywiście to kwestia środków, zwyczajnie zabrakło na to pieniędzy, cóż, szkoda…

Wystarczyło ich jednak na zorganizowanie innych imprez w tym możliwości skorzystania z kęsowskiej strzelnicy. Przyjrzyjmy się imprezie oczyma policjantów.

Na terenie parku w Kęsowie odbył się XIII Piknik Historyczny. Tucholscy policjanci, po raz kolejny urozmaicili festyn różnymi atrakcjami. Budziły one zainteresowanie nie tylko wśród maluchów, ale też i u dorosłych. Z chęcią miejscowi funkcjonariusze biorą udział w takich przedsięwzięciach by być bliżej mieszkańców.

Piknik historyczny w Kęsowie staje się tradycją, której organizatorem jest wójt gminy. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć policjantów. Mundurowi z posterunku w Gostycynie mł. asp. Janusz Kozielecki i sierż. szt. Artur Przymuszała zaprezentowali radiowóz, sprzęt służbowy, wraz z licznymi akcesoriami oraz znakowali rowery. Te ważne działania profilaktyczne uchroniły już niejeden rower przed nieoczekiwaną zmianą właściciela.

Policjanci apelowali do dzieci, młodzieży oraz dorosłych o rozwagę przy zawieraniu znajomości z obcymi osobami, gdyż są one często nawiązywane w okresie wakacyjnym. Tu zasada ograniczonego zaufania może ochronić nas przed oszustwem, kradzieżą, czy też włamaniem. Dodatkowo funkcjonariusze zwrócili uwagę na bezpieczne formy spędzania wolnego czasu w podróży, nad wodą, jak i w domu.


(red.)
sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook