13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Piknik militarny „Historii i Pamięci”

2 min read

Niebywałe atrakcje zapowiadają członkowie stowarzyszenia tucholskich historyków z „Historii i pamięci”. To już kolejny raz znana w kraju i za granicami grupa podejmie uczestników pysznym posiłkiem i mnóstwem atrakcji. Miejmy nadzieję, że pogoda wreszcie dopisze, ponieważ w większości to impreza plenerowa. Jak zawsze miejscem pikniku będzie placyk koło pizzerii Państwa Szwedów – „Verona”. To już tradycja, wszak właściciel lokalu jest również członkiem władz stowarzyszenia.

W tym roku największą atrakcją niewątpliwie będzie słynna „Jaszczurka”. Co to takiego? Genialny [pojazd z niebywała historią, ale o tym goście dowiedzą się więcej od organizatorów. Pewnym jest, że pojazd na kilka chwil zamieni się w wóz wycieczkowy, każdy chętny będzie mógł skorzystać z okazji i odbyć wycieczkę ulicami Tucholi.

Jaszczurka

Pojawi się także broń, będą to w większości repliki, bardzo wiernie oddane, obejrzeć będzie można także wspaniałe działo, które stowarzyszenie wykorzystuje podczas wielu rekonstrukcji historycznych. Jednym z gwoździ progamu będzie znakomicie wykonana replika jednej z najbardziej śmiercionośnych broni II WŚ – słynny UR – potężny karabin – rusznica, która siala popłoch w szeregach niemieckich pancerniaków.

 

Impreza rozpoczyna się w jutro – w sobotę o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców i turystów.

 

Oj…, będzie się działo!

 

fot.http://hq5.pl/pl/stock

Mat. YT

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook