10 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Piknik pt. „Bezpieczni na drodze” w Małym Mędromierzu

2 min read

W sobotę (19.05.2018r.) w Małym Mędromierzu odbędzie się Piknik Parafialny pt. „Bezpieczni na drodze”, w który włączy się tucholska policja. Festyn otwiera cykl imprez profilaktycznych realizowanych rokrocznie na terenie parafii, obejmującej terenem gminy Gostycyn, Kęsowo i Tuchola. Kolejne działania prewencyjne odbywać się będą pod hasłem: „Bezpieczni nad wodą!”, „Bezpieczni w domu!” i „Bezpieczni w lesie!”.

 

Główna część sobotniej imprezy (19.05.2018r.), odbędzie się na boisku piłkarskim w Małym Mędromierzu w godzinach od 17:00 do 19:00. Do dyspozycji uczestników pikniku będą:

  • punkt znakowania rowerów przygotowany przez miejscową policję
  • punkt doskonalenia techniki udzielania pierwszej pomocy, pod okiem ratowników medycznych
  • symulator zderzeń, który będą obsługiwać policjanci ruchu drogowego
  • stanowisko policyjnego technika kryminalistyki
  • sprzęt policyjny oraz radiowóz
  • punkty gastronomiczne

Tematami realizowanego przedsięwzięcia będą: promowanie trzeźwości na drodze, używanie odblasków przez pieszych, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, dostosowywanie prędkości do warunków jazdy i należyte dbanie o stan techniczny pojazdów – zwłaszcza rowerów wśród dzieci i młodzieży.

Kulminacyjnym elementem edukacyjnym będzie zaprezentowanie uczestnikom pikniku symulowanego zdarzenia drogowego, polegającego na potrąceniu rowerzysty przez samochód osobowy. Następnie zdarzenie drogowe zostanie omówione przez lektora, który wskaże algorytm postępowania w takiej sytuacji. Począwszy od zgłoszenia wypadku na numer alarmowy, przez ukazanie zadań straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, po wyjaśnienie specyfiki działań policji. Komentator pozoracji będzie akcentować potrzebę tylko uzasadnionego, dokładnego i rzeczowego dokonywania zgłoszeń na numer alarmowy. Wskaże też znaczenie udzielania pierwszej pomocy do czasu przybycia służb ratowniczych. Lektor przedstawi również zagrożenia wynikające z utrudniania działań pogotowia ratunkowego. Na koniec przedstawi istotne elementy pracy policji, na miejscu zdarzenia drogowego.

Oddzielnym ważnym pokazem będzie zaprezentowanie przez policjantów drogówki, jak prawidłowo powinna przebiegać kontrola drogowa i na jakie aspekty kierujący pojazdem wraz z pasażerami powinni zwrócić szczególną uwagę.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook