5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Piła: DZIEŃ DZIECKA w Górniczej Wiosce (relacja TV)

2 min read

Kilka dni wcześniej, ale równie radośnie obchodzono w Górniczej Wiosce w Pile ten wyjątkowy dzień – DZIEŃ DZIECKA.

Poprzedzony długimi przygotowaniami obiekt był gotowy do przyjęcia małych gości wraz z rodzicami i otworzył swoje podwoje w sobotę 28 maja, od godziny 12-stej. Chętnych nie brakowało. Przyjechały rodziny nawet z odległej Bydgoszczy i nie zawiodły się, było mnóstwo atrakcji.

Stowarzyszenie „BUKO” nie przesadzało mówiąc:

Tylko tutaj przeżyjesz smak przygody, spotkasz tajemniczego Ducha Kopalni, posmakujesz gofrów na węglu brunatnym pieczonych 🙂, poznasz kowala i garncarza, którzy nauczą Cię fachu, przeżyjesz interaktywną przygodę w Starej Maszynowni, wykonasz własnoręcznie biżuterię starymi, tradycyjnymi metodami, pobawisz się na wyjątkowym XIX wiecznym placu zabaw, zaangażujesz i zintegrujesz grupę.
Górnicza Wioska to niepowtarzalne miejsce z rodzinną atmosferą!

Nad wszystkim czuwał Skarbek, a jego opowiadania i anegdoty poświęcone starej kopalni nie tylko bawiły, ale i uczyły. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zadawały pytania i upewniały się, czy rzeczywiście Skarbek ma kilkaset lat i mieszka w starym szybie.

Przez chwilę było niepokojąco, kiedy mali goście pod opieką rodziców zeszły do starej sztolni. Wystarczyło zamknąć ciężkie wrota, aby zapadł zmrok, a nastrój przypominał warunki w których kiedyś pracowali lokalni górnicy.

Po wyjściu z kopalni każdy uczestnik wycieczki musiał przekonać się jak wygląda węgiel brunatny, a wesoły Skarbek osobiście każdemu „wysmarował” nim czoło.

Organizatorzy nie zapomnieli również o uczcie dla ciała. Było wyborne ciasto, zupy i inne dania. Można było napić się świetnie zaparzonej kawy (dorośli) lub wypić coś chłodnego.

Przez cały czas działał plac zabaw, który oferował mnogość rozrywek. dzieci skrzętnie z niego korzystały. Jeżeli wioska, to pojawiły się również zwierzęta domowe, a wśród nich wielkie gęsi i miniaturowe kurki.

Galeria fotografii dostępna u dołu portalu.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook