29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Piła: Majówka w Górniczej Wiosce

2 min read

Piła, jednak nie ta „wojewódzka”, a nasza, ta koło Gostycyna, zaskakuje, zadziwia i cieszy. Ta miejscowość bardzo się zmieniła. Kiedyś popularna była wyłącznie wśród harcerzy. Jej skarbem jest jezioro i to się nie zmieniło, ale przybyło mnóstwo innych atrakcji.

Wraz z nimi pojawili się turyści, ba, niektórzy z nich zdecydowali się nawet na wybudowanie tutaj swoich domów! Piła wypiękniała, teraz to inny świat, tutaj się wypoczywa. Z myślą o przyjezdnych, szukających ciszy i relaksu stworzono dobrą bazę turystyczną. Jednak to wszystko byłoby bez znaczenia, gdyby nie grupa niezwykle przedsiębiorczych osób, które pomysł wcieliły w życie. To właśnie dzięki nim wykorzystano prawie nieznaną kartę  z historii tego miejsca i przekuto ją w sukces. Efekt? Powstała wioska tematyczna o niespotykanym profilu.

13102866_272178949788452_6628741107131450870_n

Przepiękną ścieżką rowerową, czystymi ulicami, docieramy do największej atrakcji tego miejsca – rekonstruowanej kopalni węgla brunatnego. Kiedyś, to miejsce z niego słynęło, a echa tej działalności od kilku lat powróciły. Stowarzyszenie BUKO, stało się znane w całej Polsce,a to, co proponuje w Pile, zwyczajnie cieszy. O nudzie w tym miejscu nie ma mowy, a atrakcji przybywa każdego roku.

Dlatego zachęcamy do odwiedzin Górniczej Wioski, zwłaszcza, że nadarza się świetna okazja, aby poznać bliżej wszystko, co zaproponowano turystom.

30.04.2016 – 02.05.2016 w godz. od 12.00 do 17.00

Zapraszamy do spędzenia czasu w Górniczej Wiosce w Borach Tucholskich. Tylko tutaj przeżyjesz smak przygody, spotkasz tajemniczego Ducha Kopalni, wykonasz własnoręcznie biżuterię starymi, tradycyjnymi metodami, poznasz kowala i garncarza, którzy nauczą Cię fachu, pobawisz się na wyjątkowym XIX wiecznym placu zabaw.

Górnicza Wioska, to niepowtarzalne miejsce z rodzinną atmosferą!

W programie między innymi:

– zwiedzanie sztolni upadowej kopalni Montania ze Skarbnikiem

– interaktywna przygoda w Starej Maszynowni

– warsztaty z tworzenia biżuterii z wełny i filcu, garncarstwa i kowalstwa

– smaki i zapachy dzieciństwa z górniczej i borowiackiej kuchni

– rodzinna gra terenowa `Skarb Górnika Wilhelma`

– dźwięki przeszłości i przyrody Borów Tucholskich.

Przybywajcie, będzie się działo, oby tylko pogoda dopisała, czego wszystkim życzymy.

________________________

(red.)

Wykorzystano również materiały gorniczawioska.pl

Fot. TOKiS – PRESS

Mat. YT kanał Tomasza Stelmacha

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook