25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pirat drogowy z gm.Gostycyn w rękach miejscowej drogówki

2 min read

W sobotę (28.03.2020r.) w Tucholi kierowca forda popełnił przestępstwo drogowe i pięć wykroczeń. Amator brawurowej jazdy m.in. nie zatrzymał się do kontroli, kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu i spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz odpowie za wszystkie czyny przed sądem.

W sobotę (30.03.20r.) funkcjonariusze miejscowej drogówki w trakcie patrolu ul. Czarna Droga w Tucholi postanowili zatrzymać do kontroli osobowego forda, który nie miał tylnego zderzaka, tablicy rejestracyjnej oraz tylnych lamp. Stróże prawa wydali sygnał do zatrzymania kierowcy. Mężczyzna nie zważając na wyraźne polecenia mundurowych kontynuował jazdę. Głośna syrena radiowozu nie dała do zrozumienia brawurowemu kierującemu, że musi natychmiast stanąć.

W trakcie próby ucieczki wyprzedzał na skrzyżowaniu i stwarzał bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu, którzy musieli zjeżdżać mu z drogi.  Ta „farsa” nie trwała zbyt długo i w wyniku pościgu amator czterech kółek został zatrzymany. Podczas kontroli, okazało się jeszcze, że mężczyzna, kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nie miał przy sobie prawa jazdy.

46-letni mieszkaniec gm. Gostycyn został zatrzymany i tego samego dnia (30.03.20r.) usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie on przed sądem za przestępstwo i pozostałe pięć wykroczeń.

Aktualne przepisy karne (art. 178b KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


(red.)
Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook