29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PiS „dokopie” platformom streamingowym!

2 min read

Bezprawie i Niesprawiedliwość, jest parafrazą Prawa i Sprawiedliwości, które znajduje się na granicy krachu finansowego, który skrzętnie ukrywa. W poszukiwaniu pieniędzy łupie wszystkich, aż niemiło. Bez różnicy, czy to osoba fizyczna, czy firma, każdy program z „+ sem”, czyli oddajemy go  z nawiązką i to potężną! Teraz nadszedł czas na złupienie platform sreamingowych, czy li tych, które są najbardziej dochodowe.

O ile w sprawie Netflixa, Polasatu, VOD nie ma większych obiekcji, tak wobec cda.pl sprawa budzić musi zdumienie. Nie ukrywajmy, te informacje są jasne wyłącznie dla zaangażowanych internautów, którzy już dawno powyrzucali telewizory przez okna.

Pisiorki sprytnie zapisali klauzulę w swojej tarczy antykryzysowej ( jedną z wielu), gdzie z lektury jasno wynika, że Netflix, Apple, Cda.pl czy Polsat będą musiały zapłacić w Polsce nowy podatek. A jakże, stosowną uchwałę bez wątpienia  podejmie Sejm w kolejnej wersji odsłony „tarczy”.

Projekt tarczy antykryzysowej 3.0 zakłada  wprowadzenie już od tego roku „opłaty” w wysokości 1,5 proc. przychodu osiąganego na płatnościach za dostęp dokonywanych przez klientów, która trafi do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Według rządowych szacunków, w tym roku nowy podatek przyniesie niemal 17 mln zł (dokładnie 16 710 408 zł). Od przyszłego roku wpływy będą wynosić co najmniej 20 mln zł rocznie.

Ile zapłacą platformy?

  • Netlix – niemal 6,5 mln zł
  • Ipla – ponad 4 mln zł
  • Player.pl – ponad 1,5 mln zł
  • Amazon- niemal 666 tys. zł
  • Cda.pl – ponad 580 tys. zł

Opłata ma być ponoszona raz na kwartał, a zwolnieniu z niej podlegają mikroprzedsiębiorcy oraz firmy, których liczba abonentów jest mniejsza niż 1 proc. użytkowników szerokopasmowego internetu w Polsce.

Według rządowych założeń, ustawa ma wejść w życie 1 lipca 2020 r, a że PiS ma większość w Sejmie, tak będzie.


(mrf.)

Na pdst.

businessinsider.com.pl

Fot.milliyet.com.tr

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook