18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PiS i pomnikowe szaleństwo za nasze pieniądze?

3 min read

To jakiś obłęd, jak Polska długa i szeroka, ogłaszane są konkursy na budowę pomników. Intencje są szlachetne, ale w obecnej sytuacji, gdzie pomimo potwornego, ukrywanego nieudolnie długu, dla celów PR-owych premier ogłasza,że mamy „nadwyżkę budżetową”, to zwyczajne kłamstwo i rozrzutność publicznych pieniędzy. Czy w Sejmie, Senacie i  rządzie zasiadają wyłącznie debile? A może doszło już do kneblowania ust?

Pomijając bezczelną podróbę smoleńską w Warszawie…

…przybędą nam jeszcze kolejne wydatki pomnikowe, bo właśnie MON ogłosił  komunikat.

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs na projekt pomnika – Ławki Niepodległości, który będzie symbolicznym upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki programowi na terenie całej Polski zostaną wybudowane pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego.

Ławka Niepodległości będzie pomnikiem, którego projekt zostanie wyłoniony w konkursie artystyczno-architektonicznym ogłoszonym przez MON. Konkurs potrwa do 22 maja 2018 roku. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody. Nagroda główna to 30 000 zł i dwa wyróżnienia po 8 500 zł.

Partnerami programu budowy Ławek Niepodległości będą głównie samorządy, które mogą uzyskać wsparcie finansowe z budżetu resortu obrony narodowej, na podstawie art. 42a ustawy z dnia 13 listopada 2003 roku o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1453, z późn. zm.). Dotacje (w kwocie do 80% kosztów budowy ławki) przyznawane będą w formie otwartego konkursu ofert. Szacunkowy koszt wykonania jednej Ławki Niepodległości wyniesie ok. 30 tys. zł.

Przyjmowanie zgłoszeń samorządów planowane jest jeszcze przed wakacjami. Chcemy, aby pierwsze Ławki Niepodległości stanęły już w listopadzie 2018 roku.

Inne podmioty – instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne lub prawne, jak również kościelna osoba prawna – będą mogły uzyskać od MON bezpłatną  licencję na wykorzystanie projektu.

Ławka Niepodległości będzie ławką multimedialną. Przekaże ważne treści edukacyjne. Będzie odtwarzać nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego, wydarzeń związanych z odzyskaniem Niepodległości, a także dziejów „małych ojczyzn”. W ten sposób każda z Ławek Niepodległości będzie związana z lokalną społecznością.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i pliki do pobrania są dostępne na www.mon.gov.pl

Zła opieka medyczna, jesteśmy w rankingu za Rumunami, wysokie ceny leków, niektóre są nie do kupienia, finansowanie żydowskich fanaberii, których celem jest szerzenie antypolonizmu,  zamiast podwyżek dla Polaków alternatywą jest ich wypychanie za granicę, sprowadzanie bisurmanów z Afryki i Azji, można tak wyliczać przez godzinę, ale na pomniki musi wystarczyć. PiS przed wyborami dostał obłędu, priorytet przejęcia władzy w gminach i powiatach, stał się priorytetem. Jak można ogłupiać ludzi w tak prymitywny sposób, grając na ich patriotycznych uczuciach?

Niepodległość Polacy mają w sercach, a pomniki jej poświęcone już powstały, nie potrzeba nam spiżowych ławek, kanap i tapczanów za miliony, potrzebujemy normalności, ale tej politycy szukają wśród swoich sodomitów, gomorytów, zdrajców i idiotów.

„Dobra zmiana” przepoczwarzyła się w zmiany patologiczne, w związku z tym potrzeba tęgiego kija wyborczego, który wskaże politykom ich miejsce w szeregu, tuż za psami i kotami. Cel dla niego jest jeden, miejsce, skąd politykom wyrastają nogi, won z partyjniactwem z lokalnych struktur samorządowych, z resztą poradzimy sobie sami.


mrf.

Żródło: https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/987272119062028288

http://www.bydgoszcz.uw.gov.pl/pl/aktualnosci/6047-lawka-niepodleglosci.html

fb.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook