2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PK buduje ciepłociąg, niczym… błyskawica

2 min read

To wspaniałe! W życiu nie spotkałem tak szybkiej firmy destrukcyjnej…, chyba w całej Europie! Rozkopany jeden odcinek drogi usprawiedliwia odcięcie innego, przy tej samej ulicy, choć po drugiej jej stronie nic się nie dzieje z wyjątkiem dwóch śladów po „przecinarce asfaltu”. Po co? Chyba tylko dlatego, aby wypróbować „nowe przenośne oznakowanie” oraz taśmy określające skrajnię drogi, które i tak każdy ignoruje.

Kiedy u zbiegu dwóch miejsc, gdzie ruch ograniczono ustawić dwa zaparkowane auta ( a tak było dzisiejszego popołudnia) przejedzie tylko rower i to w dodatku „pod prąd” (ulica  od lat ma jeden kierunek jazdy), co widzieliśmy na własne oczy. Ciekawie też reagują okoliczni mieszkańcy ulicy Dworcowej, bo właśnie tam odbywa się „akcja”, krzyczą w zamkniętych puszkach swoich aut, gestykulują, niektórzy nawet toczą pianę, a wszystko przez utrudnienia we włączaniu się do ruchu. Trochę szkoda, najbardziej ucierpią ich nerwy i narażona na zaplucie tapicerka, a i tak nie mają wpływu na ten bałagan.

 

Tucholskie PK działa precyzyjnie…, jak komunistyczny zegarek…, czy się stoi, czy leży, do piętnastej czas przebieży, a potem…, jak Bóg da. I tak trwać to będzie do końca miesiąca, według optymistycznych prognoz. Według nas, bazując na doświadczeniach z sąsiedztwa tucholskiej „Jedynki” (taka szkoła przed która otworzyła się jezdnia, powstała wyrwa, którą zabezpieczono chyba prowizorycznie, skoro po kilku dniach stan przypomina ten sprzed „naprawy”), jeżeli nawet inwestycja się uda, po pierwszym deszczu droga zarwie się i pozostaną dziury, które zimą zamienią się w wyrwy.

 

Nie wierzycie? Założymy się?

 

Przeciętny okres budowy  ( docelowo rurociąg dotrzeć ma w „okolice” dworca PKP, ha! Bezdomni wreszcie się ogrzeją? ) odcinka rurociągu ciepłowniczego o takiej długosci w… np. Niemczech trwa około trzech dni, w Tucholi…miesiąc. O czym to świadczy? Oczywiście…, o wyjątkowo „precyzyjnych działaniach”?

 

Jesteśmy cierpliwi, nas, kierowców nierusza absolutnie nic, a… powybijane zawieszenia naszych aut, zniesiemy po bohatersku, choć rachunki od mechaników, prześlemy pod właściwy adres.

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook