30 października 2020

PK Tuchola – firma z uśmiechem

2 min read

Historia Firmy, to historia ludzi ją tworzących, historia ich życiorysów wplecionych w codzienny trud, historia miasta, z którym jest związana. 12 maja 1952 r. uchwałą Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Tucholi powołano Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Przedsiębiorstwo zawsze miało charakter wielobranżowy, a zadaniem pracujących w nim ludzi było zabezpieczenie sprawnego działania urządzeń i usług komunalnych, czyli tego, co miastu i jego mieszkańcom jest niezbędne do życia.

Firma z tradycjami, która ciągle się rozwija w 1994 r. przedsiębiorstwo zmieniło formę prawną działalności i obecnie działa jako spółka prawa handlowego pn: Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi. Właścicielem Spółki jest Gmina Tuchola.

Tucholskie PK zmieniło prezesa, dotychczas przez wiele lat dzielnie ster firmy dzierżyła Pani Małgorzata Oller, która odeszła na emeryturę, jej miejsce zajął Pan Tomasz Stybaniewicz, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy Burmistrza Tucholi. Obecnie z równie wielkim zapałem wykonuje swoją pracę w nowym miejscu. Jak w trzech minutach pokazać ogrom zadań i majątek tej prężnie działającej firmy? Zadanie trudne do wykonania, dlatego powstały aż dwa filmy. Pierwszy dłuższy jeszcze przed nami, na oficjalną premierę chwilę zaczekamy, drugi stworzony został dla potrzeb mediów społecznościowych. To oznacza tylko jedno, Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi dołączyło do społeczności Facebooka, ale to zaledwie początek.

Zajrzyjmy tam, gdzie niewielu bywało.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook