25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA, AWARIA! Tucholskie PK zareagowało szybko…

1 min read

Dzisiaj nad ranem pracownicy PK, będąc w drodze do pracy odkryli awarię przy ulicy Plac Zamkowy, tuż obok Tucholskiego Ośrodka Kultury. Spod ziemi wydostawała się woda. Być może przyczyną były gwałtowne zmiany temperatury wierzchniej warstwy gleby. Pękła jedna z głównych arterii wodnych. Już po chwili na miejsce udała się brygada pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Do dyspozycji mieli sprzęt ciężki: koparko – spycharkę, młot pneumatyczny i specjalny agregat. Błyskawicznie usunięto uszkodzony fragment jezdni. Koparka wgryzła się w glebę na głębokość około dwóch merów, a pracownicy oczyścili miejsce uszkodzenia.

Brygada podzieliła się na dwa zespoły, pierwszy czuwał przy zaworze odcinającym dopływ wody, drugi ustalał miejsce uszkodzenia w wykopie. Już po chwili miejsce awarii bardzo szybko zaczęło napełniać się wodą.

Pracownicy zareagowali natychmiast. Uszkodzenie rury ostatecznie zlokalizowano. Szef zespołu udzielił nam wyczerpujących informacji o sposobach naprawy uszkodzonego miejsca.

PK dysponuje sprawdzonymi i trwałymi materiałami, które skutecznie zabezpieczą miejsce uszkodzenia. Pozostaje mieć nadzieję, że miejsce wykopu nie będzie uciążliwym dla kierowców w postaci zapadającej się dziury, a okoliczni mieszkańcy na długi czas zapomną o przerwach w dostawie wody.

 

TOKiS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook