31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PK, zwiastowanie i…wodomierze

2 min read

Trudno powiedzieć, czy i tym razem w kwestii zwiastowania, miał z tym coś wspólnego Archanioł Gabriel, fakt jest jednak niezaprzeczalny, komuś coś się objawiło i w tucholskich, blokowych wodociągach nastąpi rewolucja, równa chyba tylko tej, która dotyczy zalepiania „czarnym świństwem” dziurawych ulic, oczywiście przez arcymistrzów sztuki „łatania dziur” z tucholskiego PK.

Jedna z lokalnych gazet uprzejmie informuje, że na osobisty rozkaz „szefa PK” w podlegających mu „zasobach” stare i „wyjątkowo złe” wodomierze ( coś podobnego, nie miały atestów, były wadliwe? Toż to sprawa o oszustwo dla lokalnego sądu! O, przepraszam, też w likwidacji…), zostaną zastąpione nowymi, radiowymi, które będą odporne, ogólnie mówiąc, na… lokatorów. Bo według tucholskiego PK, jego klienci, to banda cwaniaków, naciągaczy i pospolitych złodziei, którzy nie robią nic innego, jak całymi dniami trzymają  w bezrobotnych dłoniach (mają dużo wolnego czasu) magnesy neodymowe, które z pasją przykładają do starych zegarów mierzących zużycie wody.

Efekt…, sfałszowane rachunki, strata dla PK. A przepraszam, czyja to wina? Polak, to takie „zwierzę”, które od zarania dziejów, musiał sobie radzić z łupieżcą i grabieżcą, bez różnicy było mu, kto nim był, jednak z pewnością dzisiaj są nimi urzędnicy, administratorzy i inni „pasjonaci” z postkomunistycznych kręgów, którzy w ciszy i spokoju chcą doczekać emerytury, które my im opłacimy, więc zbierają, oj, zbierają…”datki”.

 

Podobnie jest z nowymi wodomierzami, kto zapłaci za chwilowe trendy i zachłyśnięcie się nowinkami technicznymi, ukrytymi w ścianie? My?

 

My…, z pewnością za to zapłacimy, chyba, że PK wspaniałomyślnie w rozliczeniu weźmie stare. Marzenie ściętej głowy? Oczywiście, równe temu, co płyn, który rurami płynie do naszych mieszkań, bo tradycyjne H2O z pewnością to nie jest, raczej „buzujące gazem mleko”, które po jakimś czasie przypomina, zdaje się…wodę, nie wiem, nie próbowałem, ryzyko jest zbyt duże.

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook