29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PKN ORLEN zainwestuje w nasz powiat? Nowe informacje…

2 min read

Ledwie wczoraj informowaliśmy, oczywiście, jako pierwsi o prawdopodobnie ważnym spotkaniu, które może stanowić szansę dla naszego powiatu – tak przynajmniej można zakładać.

Dzisiaj będzie kubeł zimnej wody dla tych wszystkich, którzy liczą na to, że jeszcze w tym tygodniu będzie możliwość zdobycia dobrze płatnej pracy w zamożnym koncernie. Nowe informacje możemy śledzić dzięki portalowi gminnemu : kesowo.pl, który dba o swój image ( i słusznie), ograniczając udział przedstawicieli władz powiatu tucholskiego, do informacji, że w ogóle tam byli.

12.04.2016 r. wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski uczestniczył w spotkaniu z prezesem ORLEN Upstream sp. z o.o. Wiesławem Prugarem i dyrektorem Piotrem Kenarem, które dotyczyło przyszłych planów inwestycyjnych firmy na koncesji Chojnice – Wilcze.

Obszarem działalności ORLEN Upstream jest poszukiwanie, rozpoznawanie i eksploatacja złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w Polsce i na świecie.

31 grudnia 2015 roku ORLEN Upstream spółka zależna PKN ORLEN zakończyła proces akwizycji FX Energy, nabywając 100 proc. udziałów w tej spółce.Amerykańska spółka Fx Energy do końca zeszłego roku prowadziła prace poszukiwawcze gazu  ziemnego oraz przygotowywała dokumentację projektową dla przyszłych inwestycji, między innymi w obszarze koncesji Chojnice – Wilcze w rejonie miejscowości Kęsowo.

Decyzje nowego inwestora w zakresie dalszych inwestycji na tym obszarze zapadną w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. 

W spotkaniu udział również wzięli poseł na sejm RP Łukasz Schreiber oraz członek zarządu Powiatu Tucholskiego Jerzy Kowalik.

Notatka  do tej chwili jest jedyną oficjalną, ponieważ starostwo w Tucholi o tej sprawie w ogóle nie informuje. Dlaczego?

________________________

(mrf.)

Mat. kesowo.pl

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook