31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Plan komunikacji drogowej województwa kujawsko – pomorskiego”, w perspektywie unijnej 2014 – 2020.

2 min read

Nazwa długa, skomplikowana i wydłużona w realizacji tak dalece, że może zdarzyć się jeszcze wszystko, zwłaszcza, że to dopiero etap planowania. Tymczasem…

Radny wojewódzki – pan Tadeusz Zaborowski w obszernej wypowiedzi.

Nieoczekiwane spotkanie w Książnicy Tucholskiej wyznaczyły sobie nasze władze z przedstawicielami  Urzędu Marszałkowskiego oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych i reprezentantami samorządów naszego powiatu. Spotkanie miało tak nagły charakter, że lokalne media nie zostały nań zaproszone. Cóż, musiały wprosić się same i tutaj kłania się skuteczność obiegu informacji w naszym mieście. Media spoza Tucholi jak zawsze nie mają w tym „wyścigu” najmniejszych szans i to bez wątpienia nie jest w porządku…

Spotkanie dotyczyło przystąpienia do opracowania „Planu komunikacji drogowej województwa kujawsko – pomorskiego”, w perspektywie unijnej 2014 – 2020. Ze strony powiatu i samorządowców padły propozycje remontów i przebudowy kluczowych odcinków dróg powiatowych i gminnych w powiązaniu z siecią dróg wojewódzkich, krajowych i autostrad. Gminne propozycje z naszego powiatu trafiły do rąk Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, pana Zenona Poturalskiego, który następnie przekazał je przedstawicielom urzędu marszałkowskiego.

W czasie spotkania swoje bardzo dobre wystąpienia mieli włodarze poszczególnych gmin, prezentujemy je w naszej relacji, oczywiście w części filmowej. Na szczególną uwagę zasługuje wypowiedź pana wójta Gminy Cekcyn – pana Jacka Brygmana, którą polecamy.

Pan Burmistrz Tucholi podczas wypowiedzi, gdzie dowiadujemy się o istnieniu pewnego zagranicznego inwestora z branży meblowej, który chce zainwestować swoje pieniądze w naszych opłotkach.

Przedstawiciele stowarzyszenia „S.O.S dla Tucholi” są obecni, aktywni, według niektórych, nawet kontrowersyjni.

Wójt  Gminy Lubiewo – pan Michał Skałecki podczas wypowiedzi.

Wójt Gminy Kęsowo – pan Radosław Januszewski.

 

Mariusz R.Fryckowski

Pełna relacja fotograficzna i komentarze, dostępne jak zawsze w naszym profilu Facebooka. Zapraszamy!

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook