24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wielka Rado Powiatu, po cholerę Wam te tablety?

1 min read

Tucholskie starostwo wpadło na kolejny „genialny” pomysł.

W kieszeniach hula wiatr, nawet huragan w tym najbliższych zmian, a starostwo robi sobie niezły prezent. W innych okolicznościach cieszylibyśmy się z tego, ale obecnie na kilka chwil przed żebractwem taki zakup?

Powiat Tucholski zaprasza oferentów do złożenia oferty na zakup 18 nowych tabletów wraz z etui do obsługi posiedzeń Rady Powiatu Tucholskiego.  Trudno się zdecydować, czy śmiać się z tego, czy im złorzeczyć. Zachowajmy umiarkowany spokój i skwitujmy ten pomysł jednym pytaniem:

JAK WAM NIE WSTYD W CHWILI, KIEDY WASI PRACOWNICY I TO OD LAT, NIE WIDZIELI PODWYŻEK?

Jednak to nie wszystko,ponieważ wymarzone przez radę tablety nie mogą być jakieś takie nie nasze, muszą spełniać pewne oczekiwania, muszą być np. właściwego koloru i choć zapewne z umiejętnościami radnych w obsłudze komputerów jest różnie, zapewniamy, że tokis.pl uda się odpalić bez trudu nawet na tradycyjnych smartfonach. Jak się ma tyle długów, wystarczy zeszyt i ołówek, a w razie potrzeby spacer do książnicy, by tam skorzystać z komputera i to jest oczywistością!

Miłej lektury!

Według zmian ustaw o samorządzie od nowej kadencji, sesje rad muszą być relacjonowane w czasie rzeczywistym on-line i radni mają głosować w sposób rejestrowany elektronicznie. Czy nie lepiej zamiast tabletów, kupić system do  głosowania? Pod ocenę.


(Mariusz R.Fryckowski)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook