30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Po co w Rudzkim Moście zamontowano miernik zanieczyszczenia powietrza?

2 min read

Gmina realizuje swoje zadania w sprawie mierników zanieczyszczenia powietrza w naszym miasteczku. Jest to bez wątpienia działanie słuszne, ale już wybór miejsc może budzić kontrowersje wśród mieszkańców.

W Rudzkim Moście na budynku Szkoły Podstawowej nr 5 zamontowano miernik zanieczyszczenia powietrza. System Airly jest w pełni zintegrowany. Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. W przyszłości planowane są kolejne czujniki, które zostaną rozmieszczone w innych częściach naszego miasta.
Podajemy bezpośredni link gdzie można sprawdzić aktualny stan powietrza:
https://airly.eu/map/pl/#53.56984,17.89260,i7962

W swoim profilu Fecebooka informuje Ratusz.

Jeszcze nie ostygły śruby montażowe urządzenia po ich przykręceniu do ściany szkoły, a już w pojawiły się komentarze na ten temat, ściślej o zasadności zamontowania czujnika właśnie w Rudzkim Moście. Nie są to głosy bez racji, zwłaszcza, że wszyscy doskonale wiedzą w których punktach miasta zanieczyszczenie powietrza jest bardziej, niż oczywiste. Rudzki Most w tym swoistym rankingu, plasuje się na szarym końcu.

Większe uzasadnienie miałoby umieszczenie urządzeń np. na tucholskim rynku, gdzie w okresie zimowym, właściwie nie ma czym oddychać. Drugim miejscem są okolice ulicy Cegielnianej, gdzie sytuacja jest analogiczna do tej w centrum miasta. Są i inne miejsca. Ciekawostka, w naszej witrynie podobne wskazania prezentowane są nawet w skali kraju i zupełnie bez jakichkolwiek kosztów.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook