5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

POCZTA POLSKA ogłasza zmiany w usługach

2 min read

Poczta Polska jest w kryzysie, który będzie się pogłębiał, to nieuniknione, ta informacja już to tylko potwierdza.

Informujemy, iż od 1 kwietnia 2019 r. ulega zmianie Cennik usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym. W nowym cenniku Poczta Polska zmienia podejście do formatów przesyłek listowych w obrocie krajowym.  

Nowe podejście do kategoryzacji przesyłek listowych zmienia ofertę Poczty Polskiej i zmniejsza o połowę pozycje cennikowe w zakresie przesyłek listowych w obrocie krajowym. Nowa oferta związana jest ze zmianą preferencji Klientów Poczty Polskiej, którzy w dobie zakupów internetowych oczekują innych rozwiązań.

Od kwietnia Klienci Poczty Polskiej będą mogli nadawać przesyłki listowe w trzech nowych formatach – S, M, L, które uzależnione będą wyłącznie od wielkości przesyłki i jej masy.

W najmniejszym formacie, czyli w formacie S, Klienci będą mogli nadawać przesyłki o masie do 500 g i maksymalnym formacie koperty C5 o grubości do 2 cm.

Średni format M umożliwi Klientom nadawanie przesyłek o masie do 1 000 g i maksymalnym wymiarze koperty C4 o grubości do 2 cm.

Największy format L przeznaczony jest dla przesyłek o masie do 2 000 g i wymiarach: suma długości, szerokości i wysokości przesyłki nie może przekroczyć 90 cm, przy czym największy z wymiarów nie może przekroczyć 60 cm.

Opisane powyżej formaty obowiązywać będą dla przesyłek nierejestrowanych i poleconych oraz z zadeklarowaną wartością wyłącznie w obrocie krajowym. Kategoria czasu doręczenia, priorytetowa i ekonomiczna, pozostają bez zmian.

Zmiana cennika usług powszechnych nie obejmuje przesyłek zagranicznych oraz paczek powszechnych w obrocie krajowym.

Szczegółowe informacje o zmianach dostępne są w Cenniku usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym, który dostępny jest tutaj.


(red.)

poczta-polska.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook