26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podatki po nowemu

3 min read

O zmianach w systemie podatkowym w 2018 roku oraz uszczelnieniu struktur podatkowych rozmawiali dziś z przedsiębiorcami z regionu podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Paweł Gruza, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz posłowie Łukasz Schreiber i Tomasz Latos.

Jak podkreślał wojewoda celem spotkania z przedstawicielami biznesu jest zaprezentowanie istotnych zmian, tego co będzie się działo w roku podatkowym 2018, a także przedstawienie nowych produktów resortu w zakresie inwestycji. „Za chwilę wejdzie w życie nowa ustawa o strefach i możliwość, po spełnieniu określonych warunków, inwestowania w każdym samorządzie. Jednym z większych sukcesów rządu  uszczelnienie systemu podatkowego dzięki, któremu stać nas na główne zadania jakie realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości” – mówił wojewoda.

„To jest moje zadanie by jeździć po kraju spotykać się z przedsiębiorcami w dużych i małych ośrodkach. Bydgoszcz to kolejne miejsce gdzie prezentuję zmiany. Liczę na żywą dyskusję i dialog z przedsiębiorcami także tutaj. My zbieramy wszystkie uwagi przedsiębiorców i kształtujemy nasze reformy na ich podstawie” – mówił wiceszef resortu Paweł Gruza. Podkreślał, że wprowadzony obowiązek składania co miesiąc raportów pn. Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to konieczność.  „Pierwszy taki obowiązek zaistnieje 26 lutego za styczeń i stanowi on fundament do  uszczelnienia podatku VAT w kraju. Ten nowy obowiązek administracyjny w kraju opłaci się nam wszystkim. Dzięki niemu wyeliminujemy patologie, która toczy finanse publiczne, która ogranicza zdrową konkurencję i wyeliminuje wyłudzenia vat” – dodał. (Więcej o JPK na Portalu Podatkowym)

Zmiany dla małych, średnich a także mikro przedsiębiorstw dają autentyczną ulgę podatkową i dają korzyść podatkową już teraz. Rząd planuje wprowadzenie powszechnej ulgi bowiem cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną. Te przywileje podatkowe, które pierwotnie były zarezerwowane dla największych przedsiębiorstw, teraz w odpowiedniej skali będzie mógł z nich korzystać każdy przedsiębiorca także we własnym starym miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. Wykluczona zostanie rejonizacja, udrożnione zostaną kanały inwestycyjne. Oprócz inwestycji tradycyjnych chcemy kłaść też nacisk na innowacje. Dlatego przygotowana została ustawa, która wspomaga przedsiębiorców  w ich wysiłku i ryzyku innowacyjnym. Innowacje zawsze wiążą się z ryzykiem i niepowodzeniem. Skarb Państwa chce uczestniczyć w tym ryzyku.

Posłowie Tomasz Latos i Łukasz Schreiber dziękowali ministrowi za wizytę i dialog z przedsiębiorcami z Kujaw i Pomorza. „Niedawno premier RP Mateusz Morawiecki otrzymał od przedsiębiorców Super Wektora. Jest to uhonorowanie dla tych wszystkich działań, które robią Państwo dla przedsiębiorców. W Kujawsko-Pomorskim  jeśli chodzi o ściąganie podatków VAT mamy czym się chwalić. Bardzo dużo udało się osiągnąć dzięki tym zmianom w naszym regionie – przypomniał poseł Tomasz Latos. Z kolei Łukasz Schreiber podkreślał, że dialog z przedsiębiorcami jest potrzebny. „Jako Bydgoszcz możemy być tylko zadowoleni ze współpracy z ministerstwem finansów. Mamy tutaj siedzibę Krajowej Administracji Skarbowej, a wyniki izby skarbowej są bardzo dobre na tle kraju” – mówił, dodając „Jesteśmy przed ważnymi wyzwaniami, ten rok to jest duży akcent na gospodarkę, domknięcie szeregu ustaw. Dzisiaj przedsiębiorcy usłyszą wiele dobrych wiadomości od wiceministra”.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook