18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podejrzane sms-y covid-19

1 min read

W ciągu ostatniego tygodnia (30.04- 06.05.20r) do miejscowej komendy docierały sygnały od mieszkańców, którzy mieli otrzymywać sms-y z informacją, że ich przesyłka z powodu koniecznej dezynfekcji wymaga dopłaty.


W dobie panującej pandemii związanej z COVID-19 oszuści nie mają skrupułów w naciąganiu ludzi, ustalili sobie kolejny sposób na łatwy zarobek wykorzystując wprowadzone ograniczenia wśród kupujących. Wielu z nas dokonuje zakupu produktów przez internet, gdzie kurierzy dostarczają przesyłki bezpośrednio do domów lub paczkomatów. Przestępcy podając się za jedną z firm kurierskich obrali sobie za cel rozsyłanie sms-ów  z informacją dotyczącą dopłaty za rzekomą dezynfekcję doręczanych paczek. W  treści wiadomości ma widnieć link przekierowujący do płatności. Strona, na którą osoby są przekierowywane jest fałszywa, a wpisanie swoich danych związanych z loginem i hasłem do konta trafiają do przestępców, którzy następnie wykonują przelew znacznie większej wartości niż w treści wiadomości.

Policja przestrzega więc przed otwieraniem wiadomości od nieznanych nadawców  i korzystania z przesłanych w ich treści linków do płatności.

 


Autor: mł.asp. Adam Wochna
Publikacja: mł.asp. Adam Wochna
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook