23 października 2020

Podejrzewani o kierowanie pod wpływem środków odurzających

2 min read

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch kierowców, podejrzewanych o prowadzenia auta pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo jeden z mężczyzn posiadał przy sobie nieznaczną ilość białej substancji.

Pierwszy kierowca na widok przejeżdżającego patrolu policji gwałtownie skręcił w jedną z bocznych uliczek. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Kierowca w trakcie legitymowania zachowywał się nad wyraz nerwowo i nienaturalnie. Posiadał symptomy, które świadczyły, że mógłby być pod wpływem narkotyków. Policjanci przeprowadzili kierującemu test na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik testu okazał się być pozytywny i potwierdził podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Od kierującego została również pobrana krew do badań.

Drugi „amator czterech kółek” zwrócił uwagę policjantów z Cekcyna, gdy na ich widok zjechał na pobocze i zatrzymał się. Następnie opuścił szybę i próbował przez nią opróżnić woreczek z białą substancją. Funkcjonariusze zdążyli jednak zabezpieczyć woreczek z zawartością. Kierowca w trakcie kontroli był bardzo pobudzony i agresywny. Jego zachowanie wskazywało, że mógłby być pod wpływem środków odurzających. Policjanci również przeprowadzili 22-letniemu mężczyźnie test na zawartość środków odurzających w organizmie, który okazał się być pozytywny. Mężczyznę zatrzymano. Zabezpieczona substancja trafi do policyjnego laboratorium. Od kierowcy pobrano krew do badań i zostanie mu zatrzymane prawo jazdy.

Aktualne przepisy karne (art. 178a§1 KK, art. 178a§4 KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook