22 października 2020

Podobnie jak i w innych polskich miastach, „ustawa śmieciowa” w Tucholi nie działa?

2 min read

Obecny rząd, słynący z tego, że skupia aferzystów spod skompromitowanych sztandarów, wpadł w swojej bezdennego głupocie na pomysł, aby „pogmerać” w prawie, również unijnym, co zaowocowało słynną ustawą, której nazwa przechodzi mi przez gardło z najwyższym trudem.

Prócz miliona idiotycznych pojemników z napisami i w różnych kolorach, otrzymaliśmy w podarunku nowe stawki do uiszczenia. Oczywiście Polak to przekorne „zwierzę” i nie ma najmniejszego zamiaru segregować odpadków, gmerając w nich pod śmietnikiem. Wspomniany ustawodawca w swojej naiwności był przekonany o tym, że w każdym polskim domu będą trzy, a może nawet cztery kubły. do których będziemy wrzucać to, czy tamto. Największy problem jest jednak z przedmiotami o odrobinę większych gabarytach. Gdzie wrzucić stary fortepian? Kubeł jest zbyt mały, pojemnik też, co pozostaje? Ano…, „wejść na stronę” lokalnego PK i odszukać informację o tym, że kiedyś tam w przyszłości pięć przecznic dalej znajduje się miejsce z którego fortepian ktoś tego i tego dnia zabierze. A jeżeli nie?Cóż, jeżeli instrument ma metalową płytę nie ma problemu – złomiarze zrobią to szybciej i skuteczniej od każdego PK. Gorzej z innymi materiałami, czyt. odpadami.

Wszyscy zachwycamy się naszymi kochanymi Borami. Jakże piękne, jakże malownicze, to świeże powietrze…, nic tylko pobierać opłaty klimatyczne. Sporo prawdy i… zaprzaństwa, skoro te „kochane” Bory traktujemy tak…

… i nikt się tym nie przejmuje. Zagadka dla służb miejskich – gdzie wykonano te zdjęcia? Dla ułatwienia, jest to punkt z którego widoczna jest rozdzielnia prądu, dawny „Stolbud” i dom pana Stasia, albo Jasia…

Po wprowadzeniu nowej ustawy, odnotowaliśmy zwiększoną ilość śmieci w okolicznych lasach, przy drogach w tzw. pasie drogowym, w rzekach, jeziorach i na obrzeżach gospodarstw indywidualnych. Osobnym problemem są firmy i… cmentarze, to co tam się dzieje już pokazywaliśmy.

I co? Dalej te nasze Bory są takie piękne? Turyści to z pewnością ocenią i dodatkowo…naśmiecą.

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook