27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podobno będzie przełom w sprawie nielegalnego wysypiska śmieci!

2 min read

Od lat znana na rynku, podobno dobrze prosperująca, tucholska firma „Hydrotor” jest na naszym celowniku. Wszystko za sprawą wielu ton śmieci, które w wyniku nieudanej wiązanej transakcji, zakład nielegalnie składuje na swoim zapleczu.

Nie podlega żadnej wątpliwości fakt, że sprawa jest celowo pomijana przez lokalne służby, problem dostrzega ale nie reaguje tucholski magistrat, spychając odpowiedzialność na Starostwo Powiatowe. To ostatnie, poczuwa się do odpowiedzialności, ale wybrało drogę negocjacji, zamiast wkroczyć w sprawę lata temu, z całą mocą prawa. Nie może być tak, że szary obywatel karany jest za drobne wykroczenie, a potentat znajduje się „pod ochroną”, ba mało tego otrzymuje nawet tytuł „Honorowego Mieszkańca Tucholi”!

Sprawa wysypiska ciągnie się od lat, firma lekceważy każdy sygnał i reakcję, nie boi się lokalnych władz, mediów, mieszkańców. Wszystko do chwili, kiedy nie dojdzie do tragedii, np. pożaru. TOKiS – PRESS na ten temat wypisał „jezioro atramentu”, jednak, jak się okazuje z dobrym skutkiem bo…

…podczas konferencji prasowej z Zarządem Starostwa Powiatowego, która odbyła się 14-06-16 w Domu Dziecka w Tucholi padła wreszcie deklaracja szefa firmy / śmieciucha, którą wygłosił Starosta Tucholski – pan Michał Mróz – góra śmieci zostanie usunięta w przeciągu… DWÓCH LAT! Podobno trafią one do firm, które je przetworzą.

To kpina i kompletne lekceważenie bezpieczeństwa mieszkańców centrum miasta. „Hydrotor” powinien utylizować swoje śmieci natychmiast i to na własny koszt z uwzględnieniem potężnej grzywny! Za błędy się płaci i nie ma od tego żadnej taryfy ulgowej – tak jest na świecie, a w Polsce, a w Tucholi?

Jest dokładnie tak…

Pocieszające w tej sprawie jest tylko to, że obecny pan Starosta stosując politykę niewielkich kroków, jako jedyny dąży do zakończenia tej idiotycznej i poniżającej wszystkie strony sprawy. Oby z dobrym skutkiem.

Do sprawy powrócimy.

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook