22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie akcji „Boże Narodzenie”

2 min read

Wczoraj (26.12.2016r.) tucholscy policjanci Ruchu Drogowego zakończyli akcję „Boże Narodzenie”. Działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwach na drogach w okresie świątecznym, trwały od piątku. Na trasach powiatu tucholskiego akcja przebiegła spokojnie.

Tucholscy policjanci Ruchu Drogowego od piątku (23.12.2016r.) czuwali, by na drogach powiatu było bezpiecznie. W działaniach wzięło udział 43 funkcjonariuszy. Policjanci w tym czasie skontrolowali 217pojazdów, sprawdzili stan trzeźwości 217 kierujących oraz wylegitymowali 219 osób. W tym czasie ujawnili 20 sprawców wykroczeń, z czego 10 otrzymało grzywnę, w 3 wypadkach skierowali do sądu wnioski o ukaranie, natomiast 7 kierujących mogło liczyć na pouczenie. Nie obyło się niestety bez kierujących po alkoholu. Spośród wszystkich przeprowadzonych przez policjantów kontroli stanu trzeźwości,  ujawnili 2 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Już w piątek (23.12.2016r) policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który w okolicach przejazdu kolejowego przy ul. Świeckiej w Tucholi , wyprzedził pojazdy oczekujące na wznowienie ruchu po przejeździe pociągu. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia, od mężczyzny wyczuli alkohol. Przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości, która wykazała, że kierujący,  mieszkaniec gm. Cekcyn, spożywał alkohol. Jego stężenie, w organizmie 63 – letniego kierowcy, wynosiło ponad promil.  Policjanci  zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny amator jazdy „na podwójnym gazie” został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę(23/24.12.2016r.) w Drożdżenicy. Policjanci z posterunku w Gostycynie, podczas patrolu, zauważyli jadącego rowerzystę, który miał problem z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że zatrzymany do kontroli 22 – latek, mieszkaniec gm. Kęsowo, postanowił wsiąść na rower po wypiciu kilku piw. Kontrola stanu trzeźwości mężczyzny wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi ponad 1,5 prom. 22 – latek odpowie za wykroczenie  kierowania pojazdem innym niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości.

__________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Fot. http://tech.wp.pl/zwolnij-policja-ma-superradar-6034811506238593a
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook