15 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie akcji „mamo, tato zapnij pasy”

2 min read

W ramach realizowanego projektu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi i partnerem tucholska policja, prowadzone były akcje profilaktyczne skierowane do rodziców przywożących swoje dzieci do szkoły.

 

Ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym działania profilaktyczne, które rozpoczęły się już 20 października i trwały do wczoraj (5 grudnia)  prowadzone były przez dzielnicowych oraz policjantów ruchu drogowego na terenie całego powiatu tucholskiego. Tym razem mundurowi w rejonie Szkoły Podstawowej w Cekcynie sprawdzali stan trzeźwości kierowców, zwracali uwagę na zapięte pasy bezpieczeństwa, przewożone dzieci w fotelikach ochronnych oraz pieszych przechodzących przez przejścia. Przeprowadzanym kontrolom drogowym przyglądali się uczniowie, którzy wręczali kierowcom gadżety profilaktyczne.

W zależności od wyniku kontroli, maluchy przekazywali dorosłym uśmiechniętą bądź smutną „odblaskową buźkę”. Po zakończonych działaniach przed szkołami policjanci wspólnie ze strażakami spotkali się z dziećmi w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie, gdzie omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, jak i na drodze. Podsumowaniem prowadzonej akcji był zorganizowany „Piknik Bezpieczeństwa”, na którym zaprezentowano symulator dachowania.

Poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych osób podczas zdarzeń drogowych. Warto wspomnieć, że tylko ukierunkowane działania profilaktyczne, już w najmłodszych klasach, przy współpracy z rodzicami mogą przynieść zamierzony efekt.


KPP Tuchola

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook