31 października 2020

Podsumowanie akcji „Znicz 2018″ w powiecie tucholskim

2 min read

Miejscowi policjanci wczoraj (4.11.2018r.) zakończyli akcję „Znicz 2018”. W trakcie tych 5-ciu dni, bezpieczeństwa na drogach w naszym powiecie strzegło blisko 85-ciu funkcjonariuszy. W tym czasie doszło do 9-ciu zdarzeń drogowych. Jedno z nich spowodował nietrzeźwy kierujący.

Obchody święta zmarłych to czas zwiększonego ruchu pojazdów oraz większej ilości pieszych. W trakcie prowadzonej akcji blisko 85-ciu tucholskich mundurowych, strzegło bezpieczeństwa na drogach powiatu tucholskiego. Podczas tych działań doszło do 9-ciu kolizji. Przyczynami tych zdarzeń drogowych były m.in. nieprawidłowe omijanie, wtargnięcie zwierzyny leśnej oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Niestety mimo ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. W środę (31.10.18r.) w Tucholi na ul. Czerskiej  doszło do zdarzenia drogowego, które spowodował nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna posiadał również zakaz kierowania pojazdem. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u 29- letniego mieszkańca gm. Tuchola blisko 1,5 promila alkoholu. Sprawca kolizji jadąc ul. Czerską w Tucholi w kierunku ul. Świeckiej, omijając autobus, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem. Ten w wyniku zdarzenia przewrócił się na prawy bok. Następnie „amator jazdy na podwójnym gazie” odbił się od staranowanego opla, ocierając bok autobusu ponownie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autem. Następnie wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po chwili został zatrzymany przez policję. Trafił do policyjnego aresztu. Odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo i spowodowanie zdarzenia drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, poprzez wzmożone kontrole, policjanci będą systematycznie wykluczać z dróg amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook