29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący”

1 min read

„Trzeźwy kierujący” to akcja, która kolejny już raz prowadzona była na drogach naszego regionu. W czasie trwania działań policjanci ujawnili 22 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mundurowi skontrolowali aż ponad 16 tysięcy kierowców.

Dzisiaj (8.05.17), od wczesnych godzin rannych, na drogach wszystkich powiatów naszego województwa można było spotkać większą ilość patroli. Wszystko to za sprawą cyklicznie prowadzonej  akcji „Trzeźwy kierujący”, podczas której mundurowi sprawdzali jak sama nazwa wskazuje trzeźwość kierujących. Głównym jej celem było wyeliminowanie tych, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Podczas tylko kilku godzin akcji 171 policjantów skontrolowało 16 308 kierujących.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań przez kujawsko-pomorskich policjantów dalej nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali aż 22 kierujących! 13 z kontrolowanych straciło prawo jazdy, a 21 dowody rejestracyjne.

Ponownie apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze! Przypominamy, każdy kto wsiada za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu!


kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Fot. KPP w Nakle n/Notecią

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook