11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”

1 min read

Przedwczoraj (30.11.2016r) na terenie powiatu tucholskiego, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Niestety, w trakcie jej trwania, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących na tzw.” podwójnym gazie”. To o dwa przypadki za dużo.

W czasie działań nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwało łącznie 9 policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 205 kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzana była trzeźwość kierujących. Niestety dwóch spośród wszystkich skontrolowanych kierowców postanowiło prowadzić po alkoholu.

Ok. godz. 17.00 w Łyskowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla vectrę. Okazało się, że kierujący autem,  22 – letni mieszkaniec pow. świeckiego, oprócz tego, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem, prowadził pod wpływem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości mężczyzny wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi ponad 0,5 prom.

Drugiego z mężczyzn policjanci zatrzymali do kontroli na jednej z ulic w Tucholi po godz. 22,00. Kierujący motorowerem 19 – letni mieszkaniec Tucholi również nie posiadał uprawnień do kierowania w/w pojazdem. Funkcjonariusze poddali młodego mężczyznę kontroli trzeźwości, która wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi 0,36 prom – stan po użyciu alkoholu.

Mężczyźni odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Obaj zostaną też pociągnięci do odpowiedzialności za kierowanie bez odpowiednich uprawnień.

___________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook