28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie policyjnej akcji „Pieszy”

1 min read

Dwa dni (6 – 7.12.2016r) trwała policyjna akcja „Pieszy”. Policjanci w tych dniach zwracali szczególną uwagę na popełniane przez nich wykroczenia. Akcja miała jednak przede wszystkich charakter prewencyjny.

 

W działaniach wzięło udział 14 policjantów, zarówno ruchu drogowego jak i ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na takie wykroczenia jak nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, chodzenie się po niewłaściwej stronie jezdni czy poruszanie się poza obszarem zabudowanym nie używając elementów odblaskowych.

W ciągu dwóch dni policjanci ujawnili 17 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Większość z nich dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Pięć osób naruszających prawo musiało liczyć się z grzywną. W pozostałych przypadkach skończyło się na pouczeniu.

Akcja miała również za zadanie działać profilaktycznie. I tę funkcję spełniła, bowiem bardzo duża liczba przechodniów, w obecności policjantów, stosowała się do przepisów ruchu drogowego. Podczas akcji funkcjonariusze rozdawali również elementy odblaskowe, które trafiały do uczestników ruchu.

_________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook