18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie policyjnych działań „Telefon”

2 min read

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach województwa działania pod nazwą ,,TELEFON”. Akcja ta miała także na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego. Policjanci ujawnili aż 236 tego typu wykroczeń.

Głównym celem tej akcji była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Działania miały także na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego.

Pomimo coraz większej świadomości nadal wielu kierujących popełnia wykroczenie rozmawiając przez telefon komórkowy. Kierowca, mając w ręku ,,komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile, może nie zauważyć prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie.

W działaniach wzięło udział 346 policjantów, którzy ujawnili 236 wykroczeń polegających na korzystaniu przez kierujących z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Policjanci przypominają, że należy korzystać z zestawu słuchawkowego co jest o wiele wygodniejsze. Kierowca skupia uwagę na tym co się dzieje na drodze i wokół niej, a to zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo.Zaś używanie telefonu komórkowego podczas jazdy niezgodnie z przepisami, w najlepszym wypadku skutkuje 200-złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Korzystanie z zestawu słuchawkowego jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim poprawia naszą uwagę i bezpieczeństwo.


(red.)

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook