20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie projektu „Seniorzy w Re(Akcji) w Gminie Cekcyn

1 min read

W poniedziałek (20.11.2017r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Seniorzy w Re(Akcji) w Gminie Cekcyn” w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017″, którego partnerem była m.in. tucholska policja. Organizatorzy podziękowali miejscowym mundurowym za aktywny udział w programie.

Funkcjonariusze w trakcie trwania projektu  przeprowadzili spotkania profilaktyczne dotyczące m.in. bezpieczeństwa w internecie, zapobiegania oszustwom w sieci, metodą „na wnuczka” oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci apelowali o rozwagę przy zakupie atrakcyjnych produktów po zaniżonej cenie. Przestrzegali przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania różnego rodzaju umów.

Zaprezentowano metody tworzenia „bezpiecznych haseł” do kont bankowych, portali społecznościowych oraz poczty elektronicznej. Funkcjonariusze miejscowej drogówki zwrócili uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych jako niechronionych uczestników ruchu. Apelowali o zakładanie kamizelek odblaskowych, by być widocznym na drodze, zwłaszcza teraz w nadchodzącej jesiennej aurze pogodowej. Dzielnicowi omówili działanie aplikacji Moja Komenda oraz funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako platformy wymiany informacji z lokalną społecznością. Miejscowa policja zawsze chętnie włącza się w działania profilaktyczne, gdyż takie akcje przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.


Oficer prasowy: sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook