31 października 2020

Podsumowanie XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej w Tucholi oraz XI Kujawsko – Pomorskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich EW.

4 min read

W miniona sobotę i niedzielę  odbył się XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej, a była okazja podwójna 54. Dni Borów Tucholskich oraz 90-lecie Polskiego Związku Łowieckiego.


Konkurs skomplikowała pogoda, a właściwie jej brak. Ciągłe opady deszczu wymusiły na organizatorach przeniesienie imprezy do szkolnej stołówki Technikum Leśnego.

Wczesnym wieczorem o godzinie osiemnastej rozpoczęła się w kościele pw. Bożego Ciała Msza Hubertowska, a tuż po niej wspaniały koncert sygnalistów.

Ostateczna tabela wyników.

Soliści

 

Klasa A

 

KO KR Nazwa Reprezentant Razem
1 Karol Kroskowski RZSM ŻURAWIE z Kościerzyny 294
2 Anna Gocalińska KŁ Przepiórka Radzymin 294
3 1 Sławomir Murawski Nadleśnictwo Skrwilno 288
4 2 Mirosław Murawski Nadleśnictwo Skrwilno 287
5 Jędrzej Strawa ZSL Goraj 285
6 Seweryn Borowiecki ZO PZŁ Piotrków Trybunalski 284
7 Anna Mielke PiMBP w Gniewie 283
8 Jan Strawa ZSL Goraj 279
9 Irena Czech Nadleśnictwo Kluczbork 277
10 Janusz Gocaliński KŁ Przepiórka Radzymin 277
11 Roman Wesołkowski Nadleśnictwo Myślibórz 275
12 Alfred Ferenc KŁ Gwardia Słupsk 268
13 Alojzy Brylewski KŁ nr 45 MYŚLIWIEC Debrzno 229

 

Klasa B

 

KO KR Nazwa Reprezentant Razem
1 Marian Kukowski KŁ nr 45 MYŚLIWIEC Debrzno 282
2 Karolina Bigos TL Milicz 280
3 Piotr Habułyk ZSL Tuchola 278
4 1 Artur Fischer Nadleśnictwo Skrwilno 278
5 Ivan Yarmolchyk Uzda (BLR) 277
6 Aleksander Garczarek KŁ nr 42 DANIEL w Bukowcu Starym 277
7 2 Paweł Rząsowski Nadleśnictwo Skrwilno 275
8 Kazimierz Kroskowski RZSM ŻURAWIE 275
9 3 Mikołaj Romanowski Nadleśnictwo Skrwilno 265
10 Radosław Walkowiak KŁ nr 47 DARZ BÓR w Otorowie 260
11 Dawid Żywica KŁ Ryś Giżycko 260
12 Jarosław Parol KŁ KNIEJA Olsztyn 259
13 Krzysztof Kril ZO PZŁ Olsztyn 257
14 Marek Chrzanowski WKŁ ŁOŚ Olsztyn 248
15 Agnieszka Wojtaczka TL Milicz 241
16 Łukasz Gaca ZO PZŁ Olsztyn 240
17 4 Michał Popiołkiewicz ZSL Goraj 226

 

Klasa C

 

KO KR Nazwa Reprezentant Razem
1 1 Łukasz Murawski Nadleśnictwo Skrwilno 280
2 2 Paweł Suski Nadleśnictwo Skrwilno 274
3 Kamil Damrat PiMBP w Gniewie 273
4 3 Joanna Warachowska Nadleśnictwo Brodnica 270
5 Ewelina Wieczorek Nadleśnictwo Kluczbork 269
6 Tomasz Jegier KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 267
7 4 Marcin Machel KŁ CHEŁMIŃSKIE Chełmno 264
8 Piotr Woś TL Milicz 263
9 Adam Garczarek KŁ nr 42 DANIEL w Bukowcu Starym 261
10 Damian Kozłowski ZSL Tuchola 259
11 Łukasz Hołosiewicz PiMBP w Gniewie 258
12 5 Jagoda Cemka ZSL Tuchola 257
13 Łucja Walkowiak SP w Otorowie 230
14 Mateusz Kuśmierski ZSL Tuchola 229
15 Piotr Orych KŁ PRZEPIÓRKA Radzymin 212
16 Marek Kochan Nadleśnictwo Kluczbork 205
17 Kamil Kowalski KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 126

 

Klasa D

 

KO KR Nazwa Reprezentant Razem
1 Agnieszka Jegier KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 193
2 Natalia Napora KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 191
3 1 Michał Machel KŁ CHEŁMIŃSKIE Chełmno 188
4 2 Mikołaj Machel KŁ CHEŁMIŃSKIE Chełmno 186
5 Alicja Szymańska KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 182
6 Martyna Pisała KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 181
7 Karolina Fijałkowska KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 170

 

Zespoły

 

Klasa A

 

KO Nazwa Razem
1 ZSM Pasja 279
2 ZSM JENOT Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi 279

 

Klasa B

 

KO Nazwa Razem
1 Reprezentacyjny ZSM Nadleśnictwa Skrwilno 287
2 ZSM Trąbale ZO PZŁ Olsztyn 279
3 Zespół Trębaczy Myśliwskich ZSL Goraj 276

 

Klasa C

 

KO Nazwa Razem
1 ZSM SZABLE Koła Łowieckiego MYŚLIWIEC w Debrznie 275
2 ZSM Centrum Animacji Kulturalnej PiMBP w Gniewie 269
PK Rodzinny ZSM MACHELKI 266
3 ZSM SILVANUS przy Technikum Leśnym w Miliczu 265
4 ZSM STOBRAWSKI RÓG-II Nadleśnictwa Kluczbork 264
5 II ZSM JENOT Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi 260
6 ZSM DARZ BÓR KŁ nr 42 DANIEL w Bukowcu Starym 259
7 ZSM DARZ BÓR Otorowo 243
8 ZSM Koła Łowieckiego PRZEPIÓRKA w Radzyminie 239

 

Klasa D

 

KO Nazwa Razem
1 ZSM MACHELKI 196
2 ZSM BRZUCHOWA GÓRA 208 KŁ nr 45 MYŚLIWIEC w Debrznie 179

 

Klasa MB

 

KO Nazwa Razem
1 Reprezentacyjny ZSM Nadleśnictwa Skrwilno 290
2 ZSM JENOT Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi 284
3 ZSM Pasja 278

 

Klasa Mes

 

KO Nazwa Razem
1 ZSM Stobrawski Róg 275

 

Klasa MSH

 

KO Nazwa Razem
1 Chór WRZOS z Sicienka 294
2 ŁOSZAKI 260
3 Zespół Rodzinny Gocalińskich 255
4 ZSM Trąbale ZO PZŁ Olsztyn 251

KO – Klasyfikacja ogólna

KR – Klasyfikacja regionalna

PK – Występ pozakonkursowy


 

Laureaci konkursu
na wykonanie „HEJNAŁU TUCHOLI”

 

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja
1 Anna Gocalińska KŁ „Przepiórka” Radzymin
2 Anna Mielke Centrum Myśliwskie Zamek w Gniewie
3 Karol Kroskowski RZSM „Żurawie” z Kościerzyny
4 Sławomir Murawski Nadleśnictwo Skrwilno
5 Marian Kukowski KŁ nr 45 „Myśliwiec” w Debrznie
6 Alfred Ferenc KŁ „Gwardia” Słupsk
7 Piotr Habułyk ZSL Tuchola
8 Seweryn Borowiecki ZO PZŁ Piotrków Tryb.
9 Mirosław Murawski Nadleśnictwo Skrwilno
10 Dawid Żywica KŁ „Ryś” Giżycko
11 Kazimierz Kroskowski RZSM „Żurawie” z Kościerzyny
12 Paweł Rząsowski Nadleśnictwo Skrwilno
13 Alojzy Brylewski KŁ nr 45 „Myśliwiec” w Debrznie
14 Marcin Machel KŁ „Chełmińskie” z Chełmna
15 Tomasz Jegier KŁ nr 45 „Myśliwiec” w Debrznie
16 Mikołaj Romanowski Nadleśnictwo Skrwilno
17 Damian Kozłowski ZSL Tuchola

 

 

Wyniki w Mistrzostwach Świata
w grze na drewnianym rogu tucholskim

 

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja
1 Karol Kroskowski RZSM „Żurawie” z Kościerzyny
2 Adam Garczarek KŁ nr 42 „Daniel” w Bukowcu Starym
3 Anna Gocalińska KŁ „Przepiórka” Radzymin
4 Mirosław Murawski Nadleśnictwo Skrwilno
5 Seweryn Borowiecki ZO PZŁ Piotrków Tryb.

 

Wspaniała impreza, świetna organizacja, pomimo przeciwności niezależnych od organizatorów. Gratulujemy!

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook