21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie zeszłorocznej debaty pt. „Kto ważniejszy na drodze? Kierujący, czy pieszy.”

2 min read

W piątek (27.04.2018r.) w auli książnicy tucholskiej odbyła się redebata społeczna pt. „Kto ważniejszy na drodze? Kierujący, czy pieszy?”, której organizatorem była tucholska policja. W debacie licznie uczestniczyli mieszkańcy powiatu tucholskiego.

Na wstępnie komendant tucholskiej policji nadkom. Wiesław Gapa przywitał zaproszonych gości, specjalistów oraz pozostałych uczestników. Następnie mł. asp. Sylwester Suchomski zaprezentował i omówił zrealizowane wnioski, zgłoszone przez mieszkańców podczas zeszłorocznej debaty.

Pierwszym postulatem była poprawa oznakowania infrastruktury drogowej w rejonie wjazdu do marketu NETTO w Tucholi. Prowadzone rozmowy przez funkcjonariuszy z kierownictwem dyskontu doprowadziły do poprawy „słabo widzianego” oznakowania. Warto też wspomnieć, że od ostatniego spotkania ze społeczeństwem, które odbyło się w ubiegłym roku, nie doszło w tym rejonie do żadnego zdarzenia drogowego związanego z organizacją ruchu.

Drugim postulatem, zgłoszonym przez mieszkańców było zwiększenie działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Miejscowi stróże prawa w tym czasie przeprowadzili ponad 800 takich spotkań na terenie naszego powiatu. Ponadto tucholska policja wyszła z inicjatywą utworzenia w szkołach tzw. miasteczek ruchu drogowego. Zaplanowane działania są na etapie uzgodnień z władzami powiatu i poszczególnych gmin. Dodatkowo w ramach realizowanego projektu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi i partnerem m.in. tucholska policja, prowadzone były akcje profilaktyczne, w tym skierowane do rodziców przywożących swoje dzieci do szkoły.

Ostatnim zgłoszonym postulatem, było przekazywanie za pomocą strony internetowej tucholskiej komendy policji oraz lokalnych mediów, informacji na temat działań miejscowej drogówki. Umieszczane komunikaty miały charakter apeli, informacji  o zdarzeniach drogowych oraz prowadzonych działaniach profilaktycznych. Zawierały fotoprzestrogi i nierzadko informowały o nagannych zachowaniach uczestników ruchu drogowego. Przestępcy drogowi oraz tzw. piraci, każdorazowo ponosili odpowiedzialność za swoje czyny.

Uczestnicy spotkania wyrazili zadowolenie z realizacji zgłoszonych na poprzedniej debacie postulatów. Należy podkreślić, że tylko ukierunkowane działania profilaktyczne, przy wymianie informacji z mieszkańcami, mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Temu też służyć powinna ta inicjatywa.


 sierż. szt. Bartosz Wiese
 
fot. Mariusz Fryckowski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook