30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PODWYŻKI CEN. WODA + ŚCIEKI = TOTALNA AWANTURA

1 min read

SONY DSC

Nikt z nas nie lubi podwyżek, to oczywistość. Kiedy uzmysłowimy sobie jeszcze, że woda nie jest produktem rąk człowieka, a natury, lub jak kto woli, Pana Boga, każda zmiana jej ceny doprowadza nas do szewskiej pasji.

Nie do końca jest to prawdą, ponieważ by przeżyć, musimy życiodajny płyn wpierw wykopać (studnia), zbudować instalację do jej wydobycia, a następnie przesłać do domostw i zakładów pracy. To kosztuje…, każdego roku więcej i więcej. Dodatkowo, Tuchola znajduje się w nieciekawej sytuacji, ponieważ poziom wód gruntowych dramatycznie się obniżył. Kto w takiej sytuacji chciałby być w skórze tucholskiego PK? Z pewnością niewielu.

Spółka nie ma wyjścia i musi podnieść ceny, aby egzystować, dodatkowo trzeba mieć na uwadze fakt, że trwa ciągła modernizacja różnych instalacji, które są wymuszone przepisami, również unijnymi.

Projekt podwyżek cen wody i ścieków przedłożono radnym, podczas XXX sesji Rady Miasta Tucholi. Zakłada on wzrost cen na poziomie 19-stu groszy.

O cztery grosze podwyższono cenę wody, a o piętnaście groszy cenę ścieków. Wszystko jest proste, jasne i wydawałoby się, nie budzące najmniejszych wątpliwości. Niestety, zdarzyło się inaczej – kolejna awantura przed nami.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook