24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poetka z Tucholi promuje swoją nową książkę!

2 min read

Barbara Jendrzejewska jest rodowitą tucholanką i choć od wielu lat mieszka w Bydgoszczy, zawsze chętnie wraca do swoich korzeni. Dla przyjaciół, słynna „Bacha”, ma specjalne miejsce w swoim wielkim sercu i kiedy w Jej twórczości pojawia się coś nowego, jednym z pierwszych miejsc, do których trafia dobra nowina, jest nasz portal. To zaszczyt.

I zdarzyło się! Znana poetka właśnie wydała nową książkę, a jej promocja odbędzie się w miejscu, którego sława ciągnie się jak Polska długa i szeroka. Kawiarnia Literacka w Domu Kultury „Modraczek” w Bydgoszczy, niczym magnes, przyciąga twórców i publiczność. Prezentowane są tam przeróżne dzieła, kawiarnia gości znamienitych, a teraz nadszedł czas na to, aby uhonorować gospodynię tego miejsca.

Najnowsza książka Basi nosi tytuł ” Rozproszenie” i zapowiada się wyjątkowo.

Wiesława Barbara Jendrzejewska ur. w Tucholi, od ponad 30-stu lat mieszka i pracuje w Bydgoszczy, jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Wydała książki poetyckie:

  • Na strunach ciszy (1999), Dotyk (2006),
  • Noc rudych traw (2008 i 2012),
  • Salto, 2011,
  • W kolędowy czas… (2011),
  • Tyle (2012),
  • Studium dłoni (2014)
  • Z kobietą na półpiętrze(2008)
  • e-book .Mężczyzna na piętrze (2012).

Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji i prozy. Drukowała w wielu pismach, jest współautorką licznych almanachów. Wybrane wiersze poetki doczekały się opracowania muzycznego i w formie piosenki poetyckiej zostały nagrane na płytach CD (Radio „PiK” Bydgoszcz): „ Na strunach ciszy ”(1999), „Zdarzyło się nam…” (2000), „ Za zakrętem świata i dalej…” (2002); reedycja nagrań 2017 r. Od 2007 r. prowadzi Kawiarnię Literacką w Domu Kultury ”Modraczek” w Bydgoszczy. Utwory gości tejże kawiarni (119. poetów z całego kraju ) znalazły się w trzech, zredagowanych przez nią, almanachach: Poeci na Wyżynach (2009), Ta podróż trwa… (2013) i Poetyckie Ogrody (2015).Ponadto zdobyła m.in.: statuetkę i tytuł „Kobiety z Pasją”, Stypendia Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2012, 2015, 2016 i 2018 r.), odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej (2013 r.), Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy za twórczość literacką i działalność na rzecz kultury (2017 r.), tytuł NeoKobieta jako laureatka konkursu prozatorskiego miesięcznika „Zwierciadło”.
Spotkanie poprowadzi: Lucyna Siemińska

TOKiS, jak zawsze, otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystej prezentacji.


(mrf.)

Mat. nadesłane

visitbydgoszcz.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook