29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poezja w cieniu czekolady (felieton autorski)

2 min read

Przepięknie przygotowane  zaproszenie trafiło wprost do moich rąk z wielkim wyprzedzeniem. W takich chwilach nieodzownym jest kalendarz, nie tym razem. Żadną tajemnicą jest, że TOKiS od lat towarzyszy poetom i w takich, jak ta chwila wszystkie inne obowiązki zostają zawieszone.

Tucholska animatorka kultury tej pisanej przez największe z możliwych „K” pani Halina Janowska – Giłka, wraz z zacnym stowarzyszeniem VIA NATURA , organizują wyjątkowy wieczór w firmowej, usytuowanej w centrum tucholskiej starówki  kawiarence „Łuczniczki”, słynącej z najlepszej czekolady. Czy ktokolwiek wyobraża sobie lepsze połączenie strawy duchowej z tą dostarczającą innych doznań? Jeżeli tak wygląda niebo, to poproszę dokładkę! Nic z tego, nie tym razem.

W poniedziałkowy wieczór, właśnie w tej klimatycznej kafejce zorganizowano kapitalne spotkanie z poezją śpiewaną i mówioną. Dlaczego właśnie tam? To pokłosie zamknięcia innego, znanego lokalu, który część swoich pomieszczeń udostępniał wąskiej grupie miłośników poezji. Tę lukę właśnie zapełniono, nowa forma prezentacji, świetna gospodyni są gwarantem tego, że ten rodzaj sztuki będzie na najwyższym z możliwych poziomie. Pani Halina zaskakuje pomysłami nie od dzisiaj i kompletnie nie rozumiem tego, że tak wspaniałe pasje, postanowiła połączyć ze służbą publiczną.Cóż, niespokojny duch społecznika – szalone, ale chwalebne.

Tamtego wieczoru w tucholski eter powędrowały słowa i… nuty. Wiem, że nastąpi tego dalszy ciąg.

_________________

(mrf.)

Fot. Piotr Kozłowski – Reporter 24

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook