8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pokaz Mody Ekologicznej w Raciążu

1 min read

KODAK Digital Still Camera

26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Raciążu, w ramach obchodów Dnia Ziemi, odbył się pokaz mody ekologicznej pod nazwą „Postaw na eko”. W pokazie wystąpili uczniowie klasy V i VI. Imprezę przygotowały pani Kamila Cajmer i pani Iwona Tuszkiewicz.

Kolekcja została stworzona z surowców wtórnych. Do zabawy w modę uczniowie wykorzystali materiały

odpadowe, które można znaleźć w każdym domu. Przygotowane stroje były mało kosztowne, łatwe w wykonaniu, praktyczne i oryginalne. Wszystkie kreacje były bardzo pomysłowe. Zaprezentowano kolekcję strojów codziennych, między innymi: sukienkę z kartonu, spodnie z worków na śmieci, płaszcz przeciwdeszczowy z folii, spódnicę ozdobioną łańcuchami z płyt CD, buty z kartonu czy worków foliowych, paski z patyczków do lodów czy plastikowych korków. Dodatki do strojów stanowiły: naszyjniki, bransoletki oraz kolczyki wykonane z korkówi kapsli, ponadto torebki, czapki, kapelusze wykonane z gazet, kartonów. Oprócz wyżej wspomnianej kolekcji pokazano także kolekcję sukien ślubnych.

Uczniowie dowiedli, że liczą się nie tylko trendy wyznaczane przez modę, ale także ekologia.Mamy nadzieję, że wśród tych niecodziennych, ale jakże atrakcyjnych propozycji każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.


Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook