24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pół miliona złotych dla Gminy Śliwice na oświatę

2 min read

Gmina Śliwice otrzymała z rezerwy wojewody zwiększenie dotacji w wysokości 500 tys. złotych na realizację inwestycji oświatowych. Dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i wójt Śliwic Daniel Kożuch podpisali stosowne umowy.

Trzy umowy opiewające na łączna kwotę 500 tys. złotych dotyczą realizacji inwestycji oświatowych na terenie gminy Śliwice. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwrócił uwagę, że środki przekazane przez Pana premiera Mateusza Morawieckiego to bardzo ważne wsparcie w infrastrukturę szkolną, tak bardzo potrzebną w każdej gminie.

Wielkie gratulacje dla wójta Gminy Śliwice Pana Daniela Kożucha, który inwestuje w dzieci i młodzież. To jest przyszłość nie tylko jego samorządu, ale w ogóle nas wszystkich. Bardzo się cieszę, że Gmina potrafi skutecznie pozyskiwać środki od Pana premiera, i że mogę w tym procesie uczestniczyć. To jest kolejny przykład dobrej współpracy rządowo-samorządowej w naszym województwie – mówił przedstawiciel rządu w terenie.

Największa dotacja, 470 tys. złotych, została przeznaczona na dofinansowanie rozbudowy szkoły podstawowej w Lińsku. Wsparcie z budżetu państwa jest równe połowie środków przeznaczonych na ten cel. Całkowity koszt zadania wynosi 940 tys. złotych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy.

Kolejne 20 tys. zł wsparcia przeznaczonych zostanie na zadanie pn. „Przebudowa dachu na budynku szkolnym w Szkole Podstawowej w Śliwiczkach. Dotacja będzie stanowiła 50 procent kosztów realizacji całego zadania.

Trzecia umowa o dofinansowanie „Przebudowy pomieszczeń sanitarnych w Szkole Podstawowej im. ks. E. Staniszewskiego w Śliwicach” opiewa na kwotę 10 tys. złotych. Całkowity koszt realizacji zadania to 20 tys. złotych. Reszta pieniędzy na ten cel pochodzi ze środków własnych Gminy Śliwice.

Wójt Gminy Śliwice potwierdził, że prace we wszystkich modernizowanych szkołach już trwają. Dzięki tym inwestycjom, dzieci i młodzież szkolna będzie miała dobre warunki do nauki.

W szkole w Śliwicach są już wyremontowane łazienki, szkoła w Śliwiczkach doczekała się termomodernizacji dachu a szkoła w Lińsku doczekała się rozbudowy. Zawsze gnieździliśmy się w małych salach. Teraz każda klasa będzie miała swój piękny gabinet i nie trzeba będzie już łączyć zajęć. Za to jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu premierowi i parlamentarzystom z naszego województwa. Również duże podziękowania dla naszego Pana wojewody za wsparcie dla naszej oświaty i Gminy. Planujemy zakończyć prace w szkołach jeszcze w tym roku. Obiekty są już pozamykane, a teraz trwają prace wykończeniowe w środku – tłumaczył Daniel Kożuch.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook