11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pola namiotowe w Gołąbku i w Woziwodzie mają wreszcie właściciela, na dzierżawę Świtu nie ma chętnych

2 min read

Starostwo w Tucholi może odtrąbić „mały sukcesik”, po długim czasie doszło do porozumienia i znalazł się chętny na dzierżawę pól w Gołąbku i Woziwodzie, pomimo niekorzystnej umowy, którą narzuciła jedna ze stron –  powiat.

Przetarg rozstrzygnięto, choć tłumów chętnych nie było, pisaliśmy już o tym. Ostatecznie, dzierżawcą obu pól będzie Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „KET” z Bydgoszczy. Na naszym terenie, firmę reprezentował będzie pan Jacek Nakielski.

Nie rozwiązuje to do końca problemu miejsc, które uznać można za atrakcyjne turystycznie, w dalszym ciągu nie ma chętnych na dzierżawę pola namiotowego w pobliskim „Świcie” (gm. Cekcyn).

W związku z tym władze powiatu informują o tym, że:

ogłaszają rokowania na dzierżawę pola biwakowego w miejscowości Świt na okres od dnia 01.04.2016r. do 31.12.2020r.

Rokowania po drugim przetargu nieograniczonym zakończonym wynikiem negatywnym dotyczą dzierżawy pola biwakowego wraz z poddzierżawą nieruchomości, na której znajduje się infrastruktura.

Treść ogłoszenia: ogłoszenie (1252kB) pdf

Wzór umowy: umowa (3161kB) pdf

To niebywałe, ale powiat w dalszym ciągu posługuje się obecnymi dokumentami, których treść jest delikatnie mówiąc… kontrowersyjna i nie do końca za ten stan odpowiadają urzędnicy starostwa. Zastanawia również użyty zwrot: „rokowania”, czy ktoś będzie chętny by to sprawdzić i zaryzykować, czy też uroczysko w Świcie pozostanie bez gospodarza?
Do sprawy z pewnością powrócimy.
____________________
(red.)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook