13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Polak, Madziar dwa bratanki? Policyjny miks w Bydgoszczy

2 min read

Ciekawa wizyta przytrafiła się funkcjonariuszom z Bydgoszczy, czyżby to nowa poprawność polityczna nakazywała zacieśnić kontakty ze wsparciem Orbana? W świetle niekontrolowanego napływu imigrantów, być może to zdarzenie wyprzedzające wiele faktów.

W dniach 9-11 listopada 2015 r. węgierscy policjanci z okręgu Pest, na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztofa Zgłobickiego, gościli z wizytą w naszym województwie.

Celem wizyty węgierskich policjantów było podpisanie Deklaracji w sprawie pozaoperacyjnej współpracy międzynarodowej między kujawsko-pomorskim i budapesztańskim garnizonem Policji, na podstawie której mundurowi pionów kryminalnego i prewencyjnego będą uczestniczyć w realizacji wzajemnych wymian stażowych i innych wspólnych przedsięwzięciach.

Wizyta stanowiła również okazję do rozmów na temat działania, wyposażenia oraz zasad szkolenia policjantów węgierskich i polskich. Węgierską Policję, podczas wizyty w Bydgoszczy, reprezentowali płk. dr Németh Gyula Zastępca Komendanta Policji okręgu Pest, ppłk. Latorovszky Gábor Komendant Policji miasta Vác, płk. Ambrus Zoltán Komendant Policji miasta Nagykőrös, płk. Tóth Csaba Komendant Policji miasta Dunakeszi oraz ppłk. dr Pintér Gábor Naczelnik Wydziału Admimistracyjnego Komendy Policji Pest.

Następnie gości z zagranicy przyjął P. Lech Kubera Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, który zaprezentował funkcjonowanie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Zaangażowanie i ogromny wkład obu partnerów w powodzenie projektu już wkrótce zaowocuje wyjazdem naszych funkcjonariuszy na zagraniczną praktykę zawodową do Budapesztu.

_____________________

(red.)

Źródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook