17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

POLE NAMIOTOWE W ŚWICIE ZNOWU BEZ GOSPODARZA!

2 min read

Ściślej, obecny dzierżawca podziękował Starostwu Powiatowemu w Tucholi za współpracę. Co jest tego przyczyną?

Przyczyn jest wiele, najdotkliwszą jest brak rentowności. Koszty dzierżawy nie są niskie, powiat tak zdecydował, ale  dzierżawca zaakceptował warunki umowy. Niestety, bez pracy nie ma kołaczy, istniejąca na tym polu biwakowym infrastruktura, nie jest wystarczająca. Brak doinwestowania przez dzierżawcę spowodował to, że miejsce znane wszystkim tucholanom, dla turystów nie jest atrakcyjne, zwłaszcza, że kilka kilometrów dalej, czekają na nich wręcz wymarzone warunki obozowania i wypoczynku w tym aktywnego.

Zmieniły się czasy i ubyło tych, którzy zainteresowani są „dziewiczymi borami” bez cateringu, rozrywek i godziwych warunków dla tych, którzy mieszkając pod namiotami, czy w wozach kempingowych, oczekują przynajmniej minimum – energii elektryczne (słynne słupki, tak powszechne na całym świecie).

„Świt” tak na prawdę nie oferuje niczego „wstrząsającego”, brakuje wyciągarki do kajaków, brakuje miejsca do wypoczynku, ustawienia sprzętu itd.

To dziwne, ale dotychczasowi dzierżawcy liczą wyłącznie na to, że wykorzystując istniejące już urządzenia na tym polu namiotowym, zarobią krocie! Błędne myślenie i w efekcie… rozczarowanie.

Powiat jednak nie poddaje się i ponownie poszukuje chętnych dzierżawców.

Ogłosił przetarg pisemny nieograniczony, na dzierżawę infrastruktury pola biwakowego w miejscowości Świt wraz poddzierżawą nieruchomości, na której znajduje się infrastruktura na okres od dnia 01.01.2017r. do 31.12.2020r. 

Zapytaliśmy pana starostę, kto do chwili wydzierżawienia, będzie dbał o czystość w tym miejscu? Odpowiedź nie pozostawia wątpliwości – „my”, odpowiedział.

Do tematu powrócimy.

________________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook