czw. Lip 2nd, 2020

Policja czuwa nad bezpieczeństwem seniorów

1 min read

W ubiegły piątek oraz wczoraj (29.11-2.12.2019r.) w Tucholskim Ośrodku Kultury miejscowi stróże prawa spotkali się z zarządem Klubu Seniora „Jesień”. W trakcie tej wizyty omówili zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze w otaczającym ich środowisku. Spotkania rozpoczęły cykl działań profilaktycznych, które odbędą się na terenie całego powiatu tucholskiego.

Stróże prawa w rozmowie z seniorami poruszyli ważne tematy dotyczące m.in. oszustw tzw. metodą na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP i pracownika energetyki.  Mundurowi przybliżyli mechanizmy działania oszustów i wskazali jak się przed nimi bronić. Funkcjonariusze apelowali również do uczestników  o rozwagę przy zakupie przedmiotów po zaniżonej cenie, szczególnie w zbliżającym się okresie świątecznym. Przestrzegali też przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania różnego rodzaju umów. Zaprezentowano metody tworzenia „bezpiecznych haseł” do kont bankowych, portali społecznościowych oraz poczty elektronicznej.

Miejscowi policjanci systematycznie będą prowadzić działania profilaktyczne adresowane do seniorów na terenie naszego powiatu.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese