21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja czuwa nad bezpieczeństwem seniorów

1 min read

W ubiegły czwartek (8.11.2018r). w Tucholskim Ośrodku Kultury mł. asp. Wojciech Galiński spotkał się z członkami Klubu Seniora „Jesień”. W trakcie tej wizyty szczegółowo omówił zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze w otaczającym ich środowisku. Spotkanie rozpoczyna cykl działań profilaktycznych, które odbędą się na terenie całego powiatu tucholskiego.

Stróż prawa w rozmowie z seniorami poruszył ważne tematy dotyczące m.in. oszustw tzw. metodą na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP i pracownika energetyki.  Mundurowy zaprezentował krótkie filmy instruktażowe obrazujące mechanizmy działania oszustów i wskazał jak się przed nimi bronić. Następnie policjant omówił elementy umundurowania oraz wyposażenia do służby jakie powinien posiadać funkcjonariusz.

Stróż prawa apelował również do uczestników  o rozwagę przy zakupie przedmiotów po zaniżonej cenie. Przestrzegał też przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania różnego rodzaju umów. Miejscowi policjanci systematycznie będą prowadzić działania profilaktyczne adresowane do seniorów na terenie naszego powiatu.


 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook