27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja dyscyplinuje inwestora „DOMU MARZEŃ”

2 min read

Pamiętacie Państwo pana Tomasza Kaźmierczaka? Tak, to ten pan, który wraz rodziną ma wielkie marzenie, chce wybudować swój dom marzeń. Nieszczęście polega na tym, że urzędnicy mają inne zdanie, co do jego kształtu, dom w zamierzeniach inwestora ma mieć kształt kopuły, a nie banalnego prostopadłościanu z trójkątnym daszkiem.

Oczywiście, nasz bohater, kupując swoją działkę w pobliskim Wymysłowie wiedział o tym, że istnieją „jakieś” plany zagospodarowania terenu, jednak w czym problem, ludzie wolni mogą to zmienić, a demokratycznie wybrana przez mieszkańców władza, chętnie na to przystanie. Niestety, nie. Skoro tak, to uparciuch – pan Tomasz, postanowił zaprotestować pokojowo, próbując swoim problemem zainteresować mieszkańców miasta i przyjezdnych, żeby w przyszłości byli przygotowani na podobne kłopoty, o ile oni będą mieli ochotę spełnić podobne marzenie.

Właśnie, kłopoty, otóż każdego weekendu w pobliżu słynne, lokalnej „Biedrony”, parkuje niezwykły, różowy Jaguar – każdy wie, że jego właściciel, pan Tomasz, kolejny już raz zaczyna protest i tak od wielu tygodni. Niestety, ostatniej niedzieli stało się inaczej, tym razem zaprotestowali okoliczni mieszkańcy, którzy kolejny raz nie wytrzymali już donośnego głosu megafonu i poprosili o pomoc tucholskich policjantów.

Pojawił się patrol, nawet dzielnicowy i upomniał naszego protestującego. Uprzedzając pytanie, tak, miał do tego prawo. Rozmowa przebiegła w pokojowej formie, obie strony podeszły do sytuacji ze sporym zrozumieniem. I teraz dobra wiadomość, dla mieszkańców okolicznych bloków – hałasu nie będzie, co nie oznacza, że protest upartego inwestora właśnie się zakończył, o nie. Przybiera właśnie inną formę, wkrótce w różnych punktach miast pojawi się potężny furgon, który będzie baaardzo charakterystyczny.

Powoli następuje eskalacja działań, właśnie powstał drugi film o naszym marzycielu, a wiemy, że kończony jest trzeci. Dzięki naszemu reportażowi filmowemu pt. „Bitwa o kopułę”, historię poznała już cała POLSKA, a nawet ludzie mieszkający znacznie dalej. Zewsząd napływają słowa wsparcia, choć bywają również wypowiedzi krytyczne ( o gustach nie dyskutujemy), ale to  wyjątki.

Duże wsparcie napływa do pana Tomasza również ze słynnego Studia Sergiel, znawcy tematu wiedzą o kogo i o co chodzi, domy kopułowe zdobywają sobie coraz większe grono zwolenników. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nie jest wykluczone, iż w nieodległej przyszłości i to praktycznie w centrum Tucholi, powstanie ich aż siedem. I choć to melodia przyszłości, znamy potencjalnego inwestora i wiemy, że już szuka chętnych do wzięcia udziału w tym projekcie.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook