29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja podsumowuje rok 2020

2 min read

Miejscowa policja podsumowała zgłoszenia odnotowane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku. Za pośrednictwem tej internetowej platformy wymiany informacji mieszkańcy, w ubiegłym roku, przekazali 262 sygnały o miejscach, w których może dochodzić do naruszeń przepisów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest internetową platformą służącą do wymiany informacji lokalnej społeczności z Policją. Za jej pomocą można przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy, które Policja będzie weryfikować. W naniesionym zagrożeniu istnieje możliwość dodania opisu oraz zdjęć, które z pewnością pomogą w dokładnej weryfikacji zgłoszenia. Co ważne, nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu.

W 2020 roku mieszkańcy powiatu tucholskiego za pośrednictwem elektronicznej mapy przekazali 262 sygnały, które według nich są niebezpieczne. Po weryfikacji, policjanci potwierdzili 102 zgłoszenia, z czego 98 przypadków zostało wyeliminowanych, a 4 przekazano do innych instytucji. Nie potwierdzono 146 zgłoszeń, a  14 zostało zakwalifikowanych jako żart lub pomyłkę.

Najczęstszymi kategoriami zgłaszanymi przez obywateli (z wyłączeniem ruchu drogowego) na terenie powiatu tucholskiego były:

  • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
  • niszczenie zieleni,
  • grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Spośród 126 przypadków dotyczących ruchu drogowego, najbardziej newralgicznymi zagrożeniami wskazanymi przez mieszkańców były:

  • przekraczanie prędkości,
  • nieprawidłowe parkowanie,
  • niewłaściwa infrastruktura.

Stróże prawa, w przypadku potwierdzenia zgłoszenia, stosowali pouczenie lub wystawiali mandaty karne. W przypadkach dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej policjanci kierowali pisma do zarządców dróg, celem sprawdzenia i, w razie potwierdzenia, usunięcia nieprawidłowości.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłoszenia pilnej interwencji Policji. W takim przypadku należy skorzystać z numeru alarmowego 112.


(red.)
tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook