22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja przygotowuje się do świąt

1 min read
W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach. Dlatego też należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Mariusz Błaszczak.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a ponad 250 zostało rannych. Podczas ubiegłorocznej majówki (1-3 maja 2016 r.) doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef MSWiA zapowiedział, że „policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym”. – Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych – mówił.

Mariusz Błaszczak zaapelował także do kierowców, aby podczas świątecznych podróży, zachowali szczególną ostrożność na drodze i dostosowali prędkość do panujących warunków.


mswia.gov.pl,

telewizjarepublika.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook