26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja rozpędziła protestujących, a szef MSW napisał do policjantów

4 min read

Społeczeństwo ma prawo do  protestu, oczywiście potrzebna do tego jest zgoda władz miasta. Jedna strona konfliktu twierdziła, że takiem pozwoleniem dysponuje, druga twierdzi, że nie. Faktem jednak jest to, że kilka dni temu, doszło do protestu przedsiębiorców w Warszawie, choć istnieją dowody na to, że brały w nim udział i inne siły.

Tak, czy inaczej, zaangażowano siły porządkowe, które nie przebierały w środkach. Nawet sami policjanci są zbulwersowani całą sytuacja, ale nie mają wyjścia, rozkaz musi być wykonany, a ten nadszedł z samej góry. Widać wyraźnie, że państwo polskie przechodzi do stanu represji wobec obywateli, a to mocno uderza w sferę rządzącą, zwłaszcza teraz, przed wyborami prezydenckimi. Efekt? Spada poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Sytuację dodatkowo pogłębia afera pedofilska oraz otwarta już wojna z Kościołem ze strony „obozu zdrady i zaprzaństwa”( cyt. za St. Michalkiewicz). Istotna uwaga, o ile nie wprowadzono na terenie kraju stanu wyjątkowego, protesty są możliwe, to konstytucyjne prawo obywatela, koniec, kropka.

Obejrzyjmy kilka scen, przygotowali je koledzy redakcji wRealu24.

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze Policji!

W ostatnich dniach obserwuję narastającą kampanię oszczerstw i pomówień kierowanych pod adresem Policji w związku z działaniami podejmowanymi w ubiegły weekend w Warszawie. Szczególnie bulwersujące jest to, że do ataków prowadzonych głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych dołączają również politycy i inni uczestnicy życia politycznego. Część z nich najpierw próbowała osobiście wykorzystać nielegalne zgromadzenia publiczne do realizacji swoich partykularnych interesów, a dziś w imię tych samych celów politycznych przedstawia nieprawdziwy obraz zdarzeń i działań Policji. Nie ma na to mojej zgody. Atakowanie, zarówno podczas demonstracji, jak i później w internecie, funkcjonariuszy Policji będących na służbie i wzorowo wykonujących powierzone zadania jest absolutnie niedopuszczalne.

Informowałem o tym w oświadczeniu sprzed kilku dni i podkreślam także dziś – podstawowym zadaniem państwowym Policji jest egzekwowanie obowiązującego prawa. Aktualnie funkcjonujące przepisy wykluczają możliwość organizowania zgromadzeń, a szerzej gromadzenia się z pogwałceniem rygorów sanitarno-epidemicznych. Zakaz ten nie wynika z chęci ograniczania praw obywatelskich, a wyłącznie z troski o życie i zdrowie Polaków. Ograniczenie gromadzenia się, obowiązek zachowania dystansu wobec innych osób i zakrywania ust np. poprzez maseczkę, mają na celu ograniczenie transmisji epidemii koronawirusa. Jakakolwiek próba łamania tych zasad musi spotykać się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy Policji. Zapewniam, jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, że w sytuacji, kiedy podejmujecie zdecydowane interwencje w imię interesu obywateli, stoi za Wami całe Państwo.

Policja jest instytucją będącą liderem rankingów społecznego zaufania, w ostatnich latach konsekwentnie coraz lepiej ocenianą przez Polaków. Wasza postawa w czasie epidemii jeszcze mocniej ugruntowała ten wizerunek. Od pierwszych dni byliście na pierwszej linii frontu walki z Covid-19. Wychodziliście daleko poza swoje standardowe zadania. Wspomagaliście Straż Graniczną w kontroli osób powracających do kraju, czy konwojach obcokrajowców przejeżdżających przez nasz kraj tranzytem do swoich domów, kontrolowaliście i nadal kontrolujecie osoby znajdujące się w kwarantannie. Za ten codzienny wysiłek i działania na rzecz bezpieczeństwa Polski i Polaków, za niezwykle profesjonalnie, z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem, wykonywane czynności, należą Wam się najwyższy szacunek i uznanie. 

Pojawiające się w przestrzeni publicznej bezpodstawne i motywowane politycznie oskarżenia pod Waszym adresem są próbą naruszenia dobrego imienia Policji i podważenia do niej społecznego zaufania. Nie godzę się z takimi praktykami i będę im stanowczo przeciwdziałał. Zawsze broniłem i będę bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy. Możecie być pewni, że będę dążył do tego aby osoby, które kierują pod Waszym adresem groźby lub dopuszczają się bezpośrednich ataków, poniosły prawem przewidzianą odpowiedzialność. W chwili obecnej trwają prace rządu zwiększające ochronę prawną policjantów, podniesienie kar za czynną napaść, naruszenie nietykalności oraz znieważanie funkcjonariusza na służbie. 

Policjantki i Policjanci!

Jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uważam, że działania porządkowe podjęte przez Was podczas ubiegłego weekendu w Warszawie, były niezbędne i adekwatne do zaistniałej sytuacji. Raz jeszcze chcę wyraźnie podkreślić mój wielki szacunek i uznanie dla Waszej ciężkiej służby. Dziękuję Wam w imieniu własnym i wszystkich obywateli. 

Mariusz Kamiński    
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji


(mrf.)

Źródło: MSW / Policja

wRealu24.pl

Kadr wstępny : Marsz Niepodległości w Warszawie

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook