21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja świętuje

3 min read
W województwie kujawsko-pomorskim pełni służbę 5039 policjantów. W lipcu obchodzą oni swoje święto. Dzisiaj (22 lipca) w toruńskich obchodach Święta Policji weźmie udział marszałek Piotr Całbecki, który wręczy wyróżnienia zasłużonym funkcjonariuszom.
 
– Święto Policji to odpowiedni czas, aby docenić zaangażowanie i poświęcenie funkcjonariuszy w codziennej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Obchody Święta Policji w Toruniu odbywają się dzisiaj (22 lipca). Rozpoczną się o godzinie 11.30 przemarszem funkcjonariuszy Policji z Rynku Nowomiejskiego do Bazyliki  Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, gdzie o godzinie 12 rozpocznie się uroczysta msza święta. Po jej zakończeniu odbędzie się uroczysty apel na Rynku Staromiejskim.

W trakcie toruńskich uroczystości wyróżnienia marszałka Piotra Całbeckiego odbiorą:

  • asp. szt. Zbigniew Żelazny – asystent Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej w Toruniu;
  • asp. szt. Marek Warlikowski – asystent Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W piątek (25 lipca) odbędą się powiatowe uroczystości w Chełmnie z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego oraz w Mogilnie, Inowrocławiu i Radziejowie z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy.


W wojewódzkich obchodach w piątek (18 lipca) w Sępólnie Krajeńskim wzięli udział sekretarz Marek Smoczyk i pełnomocnik ds. bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Grendzicki. Na placu nowo otwartej komendy powiatowej zostały wręczone awanse i odznaczenia. Obchodom towarzyszył festyn z pokazami policyjnymi, podczas którego zostały wręczone nagrody w konkursie na dzielnicowego roku.

Urząd Marszałkowski każdego roku pomaga w zakupach wyposażenia dla kujawsko-pomorskich policjantów. W ostatnich latach komendy zostały doposażone w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy i przyczepy do przewozu psów za łączną kwotę półtora miliona złotych. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy otrzymała dziesięciomilionowe wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z tych środków została m.in. wdrożona nowoczesna platforma informatyczna dla zarządzania bezpieczeństwem w regionie i jednolity system obiegu informacji między wszystkimi komendami policji w województwie. Cała powstała infrastruktura służy zwiększeniu bezpieczeństwa publicznego oraz umożliwia sprawniejszy obieg dokumentów i e-usług. O wsparciu dla policji piszemy także w naszym wydawnictwie „Razem dla regionu” tutaj.

Samorząd Województwa, co roku wspiera Policję w zakresie różnych działań profilaktycznych m.in. w ramach projektu „Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT”.  Głównym celem akcji jest promowanie mody na życie bez uzależnień, kształtowanie postaw młodych ludzi oraz działanie na rzecz drugiego człowieka. (więcej tutaj).
____________________________
Świętują również tucholscy policjanci, którzy będą mieli swoją uroczystość już w najbliższy czwartek o 13:00 w Książnicy Tucholskiej. Jest nam bardzo miło, że również TOKiS – PRESS został na nią zaproszony, ustami pani Rzecznik ( pozdrowienia). Oczywiście, z tego spotkania przygotujemy relację filmową, a my już teraz życzymy wszystkim naszym  „GLINIARZOM” wszystkiego, co najlepsze i szybkiej przeprowadzki do nowej komendy, czyli… normalności, która się Wam zwyczajnie od dawna należy.
– i na „spocznij”…

______________________

(red.)

Źródło

Fot. wprowadzająca – Andrzej Goiński

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook